Piektdien Kārsavā ērģeļmūzikas koncerts - Ludzas Zeme

Piektdien Kārsavā ērģeļmūzikas koncerts

Piektdien Kārsavā ērģeļmūzikas koncerts
0
(0)

Kopš Kārsavas baznīcā ir iebūvētas ērģeles, par to skaņošanu, kopšanu un uzturēšanu augstā kvalitātē rūpējās ērģelnieks, profesors, ērģeļbūves eksperts Tālivaldis Deksnis. Šopavasar izcilais mūziķis aizgāja mūžībā. Viņa dzīvesbiedre, ērģelniece Edīte Deksne Kārsavu apmeklēs pirmoreiz un 24. augustā plkst. 18.00 Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā ar sirsnību vēlas dāvāt savu koncertu Kārsavai novada svētkos, informē pašvaldība.

Ērģelniece savā bagātīgajā koncertdzīvē parasti sadarbojas ar ļoti daudziem izciliem mūziķiem. Šoreiz programma izveidota  kopā ar operas solisti Ilonu Bageli.

Ērģelniece Edīte Deksne (Alpe) un dziedātāja Ilona Bagele sadarbojas jau sen – kopā atskaņotas dažādas koncertprogrammas, kuras raksturo abu mākslinieču radošo aicinājumu apvienot savā daiļradē gan klasisko, gan mūsdienu mūziku.

Tādēļ starp klasiskām ārijām un iemīļotām latviešu dziesmām koncertu programmās aizvien ieskanas arī kaut kas no mūsdienu ritmiem, tango vai džeza noskaņām, kā arī atraktīvi skaņdarbi ērģelēm solo.

Muzicējušas Rīgas Doma baznīcā, Jūrmalas Dubultu baznīcā, Liepājas Trīsvienības baznīcā u.c.

Kārsavas baznīcā abas mūziķes viesosies pirmo reizi un atskaņos skaistāko savas sadarbības laikā iestudēto repertuāru.

Skanēs gan klasicisma laikmeta komponistu Dž. Pergolēsi, Dž. Morandi, Š. Guno, angļu mūsdienu komponista Karla Dženkinsa un Astora Pjacollas mūzika, latviešu komponistu Jāņa Ivanova un Raimonda Paula dziesmas u.c.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0