Atalgojums nav noteicošais faktors darba meklētāju un reemigrantu piesaistei - Ludzas Zeme

Atalgojums nav noteicošais faktors darba meklētāju un reemigrantu piesaistei

Atalgojums nav noteicošais faktors darba meklētāju un reemigrantu piesaistei
0
(0)

17. augustā Ludzā notika forums “Latvijas vērtības” Pirmā vērtība – Cilvēks “Darba meklētāji un remigrācija”. Pasākumu atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Pie apaļā galda uz diskusiju bija ieradušies VARAM remigrācijas pilotprojekta vadītāji, Latgales plānošanas reģiona pārstāvji, Ludzas novada domes speciālisti, uzņēmēji, NVA un ALTUM pārstāvji un citi speciālisti, vēsta Latgales plānošanas reģions.

Foruma “Latvijas vērtības” Pirmā vērtība – Cilvēks “Darba meklētāji un remigrācija” gaitā tika diskutēts par dzīves vides pilnveidošanu Latvijā, tostarp Latgalē. Par pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem stāstīja valsts institūciju un Latgales pašvaldību pārstāvji.  Savas vēlmes un atziņas sniedza gan darba meklētāji, gan uzņēmēji. Ludzas novada pašvaldības vadītājs Edgars Mekšs un speciālisti stāstīja par novadā pieejamajiem pakalpojumiem, prioritātēm, bērnudārzu un pakalpojumu tuvumu, interešu pulciņiem, skolu kvalitāti, utt.

Par galvenajiem remigrantu interesējošiem pakalpojumiem un pieredzi stāstīja Latgales plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Astrīda Leščinska. Klātesošie guva ieskatu remigrantu atgriešanās motivācijā, atgriešanās cēloņiem un šķēršļiem, ar ko viņi saskaras atbraucot atpakaļ uz Latviji. Vislielākā interese ir par darba iespējām Latgalē un mājokli.

Par darba iespējām informāciju sniedza NVA Ludzas filiāles vadītājs Edgars Tereško, savukārt  ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka prezentēja mājokļa iegādes iespējas, izmantojot valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM programmu.

Daudz tika runāts par uzņēmējdarbību Latgales reģionā, par darba vidi uzņēmumos no potenciālā darbinieka un darba devēja viedokļa.  Kā atzina šūšanas uzņēmuma SIA “Nemo” īpašniece Inga Zemdega-Grāpe: “Tie, kas grib, strādā jau patreiz”.

Diskusijas dalībnieki izvērtēja vēlamās informācijas nonākšanu līdz mērķa auditorijai. Par to, cik saprotama un pieejama ir valsts institūciju izvietotā attiecīgā informācija, vai šī informācija sasniedz cilvēkus, kam tā domāta, utt.

Tika nonākts pie secinājuma, ka atalgojuma apjoms nav vienīgais noteicošais faktors potenciālo darba meklētāju un remigrantu piesaistei. Tika analizēti dažādi faktori, kas skar gan darba ņēmējus, gan darba devējus, ar mērķi sasniegt vēlamos rezultātus. Visi foruma dalībnieki izteica savus priekšlikumus, kas, viņuprāt, veicinātu darba iespējas un remigrācijas procesu Latvijā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0