Kārsavas vidusskolas skolniece saņems "Rigvir" grupas stipendiju - Ludzas Zeme

Kārsavas vidusskolas skolniece saņems “Rigvir” grupas stipendiju

Kārsavas vidusskolas skolniece saņems “Rigvir” grupas stipendiju
0
(0)

Kārsavas vidusskolas 12. klases skolniece Ilze Nagle ar Rigvir” valdes priekšsēdētāju Jurģi Auziņu.

Svinīgā sarīkojumā 19. septembrī Globālajā Viroterapijas vēža klīnikā (Global Virotherapy Cancer Clinic) tika pasniegtas “Rigvir” grupas stipendijas. Tās saņēma 12. klašu skolēni no visas Latvijas, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar eksaktajām zinātnēm – medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju. Sarīkojumā jaunos stipendiātus sveica “Rigvir” valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš, izpilddirektore Kristīne Jučkoviča un Ainas Mucenieces Viroterapijas fonda goda priekšsēdētājs Einars Repše, informē Vītolu fonds.

2018./2019. mācību gadā “Rigvir” grupas stipendijas saņem 14 skolēni, viena no tiem ir arī Kārsavas vidusskolas jauniete Ilze Nagle. Visu mācību gadu jauniete saņems ikmēneša stipendiju – kopā 675 eiro.

Lai pieteiktos “Rigvir” holdinga stipendiju konkursam, skolēniem vajadzēja iesniegt savu CV, norādot informāciju par dalību un rezultātiem olimpiādēs, konkursos un sabiedrisko darbību, motivācijas vēstuli, pamatojot vēlmi iegūt stipendiju, nākotnes profesijas izvēli un aprakstot ģimenes materiālo un sociālo stāvokli, 11. klases liecības kopiju, kā arī ķīmijas vai bioloģijas skolotāja/-s rekomendāciju. Pieteikumus stipendiju konkursam izvērtēja Vītolu fonds.

“Rigvir” grupa sadarbību ar Vītolu fondu uzsāka 2015. gadā, dibinot trīs stipendijas vidusskolēniem. Gadu gaitā stipendiju skaits ir palielināts, šobrīd atbalstot 14 centīgākos, talantīgākos bioloģijas un ķīmijas nozares entuziastus vidusskolas posmā. “Rigvir” grupas darbības mērķis ir Latvijā izstrādāto vēža viroterapijas zāļu ražošana, izpēte un virzīšana pasaulē. Viroterapija ir saudzīga, droša un efektīva vēža ārstēšana, izmantojot īpašu vīrusu, kurš pēc ievadīšanas cilvēka organismā atrod un iznīcina ļaundabīgā audzēja šūnas. Šo vīrusu 20. gadsimta sešdesmitajos gados atklāja izcilā latviešu zinātniece Aina Muceniece. Latvijā izstrādātās vēža zāles ir pasaulē pirmais apstiprinātais onkolītiskais vīruss.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0