Jāatbalsta tie, kas te gatavi cīnīties un strādāt - Ludzas Zeme

Jāatbalsta tie, kas te gatavi cīnīties un strādāt

Jāatbalsta tie, kas te gatavi cīnīties un strādāt
4.3
(18)

Deputāta kandidāts no Saskaņas Edgars Zaezerskis. 28 gadi, stomatologs, šobrīd strādā Rīgā, Rēzeknē un Kārsavā. Tāds ir šī laikam temps – uz riteņiem.

 

E. Zaezerska saknes ir Ludzā un Zilupē – no turienes nākuši vecāki. Tā kā Zaezerskim patīk runāt ar cilvēkiem ne tikai par sāpošajiem zobiem, bet arī par vietējo dzīvi, tad viņš labi izprot kārsaviešu un topošā plašā Ludzas novada iedzīvotāju vajadzības. Visvairāk sāp sirds par nepieejamo sabiedrisko transportu, slikto ceļu kvalitāti un bezdarbu. Kad uzzini, ka kāds talantīgs normāls cilvēks dodas projām uz ārzemēm, jo te neredz iespēju atrast darbu, lai apmierinātu ikdienas elementārās vajadzības, tad gribas to novērst. Saproti, ka tā nedrīkst būt. Skumji un netaisnīgi, ka lauku cilvēkiem nav pieejami daudzi pakalpojumi. Piemēram, lai salabotu zobus, cilvēkiem trūkst ne tik daudz naudas, bet tieši pieejama ārsta. Tā nu, lai risinātu šo problēmu, E. Zaezerskis labprāt darbojas valsts zobārstniecības busiņā, kurš brauc uz laukiem – Istru, Kaunatu, Pildu un citviet. Cilvēki šo busiņu var pasūtīt un izsaukt, piemēram, uz lauku skolu vai pagastu vecākie var aicināt busiņu saviem iedzīvotājiem. Nevajag ciest zobu sāpes ar pretsāpju tableti.

– Cilvēkiem trūkst izglītības zobu veselības jomā. Vienmēr esmu gatavs braukt uz skolām un skaidrot elementāras lietas. Ne vienmēr tālais ceļš pie ārsta un lauku darbi ir pie vainas, ka zobi slimi. Vispirms tās higiēnas trūkums un nepareiza ēdienkarte, slikti paradumi. Novēroju, ka bērniem slikti zobi ir tieši pārtikušās ģimenēs, kur saldumi ir ikdiena. Labprāt gaidu iniciatīvu no skolu direktoriem, lai kopā informētu bērnus par šiem jautājumiem. Latgalei un laukiem nevajadzētu asociēties ar slimu mutes dobumu,– teic stomatologs.

Runājot par to, ko E. Zaezerskis vēlas darīt novada domē, viņš uzsver, ka nepieciešams uzlabot pašvaldības saikni ar iedzīvotājiem. Visvairāk jāatbalsta jaunie uzņēmēji, kuri izvēlas šeit pārvarēt grūtības un ir gatavi cīnīties par savu novadu, veidot te ģimenes, veidot darbavietas. Ar labu vārdu deputāta kandidāts piemin Malnavas šmakovkas muzeja autoru, uzņēmumu Čaklā bite, kā arī daudzus citus jaunos uzņēmējus, kuri nav padevušies izmisumam un nav aizbraukuši dzīvot uz Rīgu vai ārzemēm. Tāpat jāatbalsta latgaliešu valodas un latgaliskās identitātes kopējus un glabātājus.

– Man Kārsavā ir izveidots zobārstniecības kabinets. Lielā mērā tas tapis, pateicoties dažādu partiju pārstāvjiem, ar kuriem pašvaldībā esmu labās attiecībās. Tieši tā arī jābūt, ka visas partijas un kandidāti sadarbojas kopējā labuma un iedzīvotāju labā. Mazāk jāmeklē starp partijām pretrunas, bet vairāk jāmeklē saskaņa un savstarpēja izpalīdzēšana. To arī vēlos darīt, ja tikšu ievēlēts Ludzas novada domē,– saka Zaezerskis.

 

Politisko reklāmu apmaksāja Saskaņa

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 4.3 / 5. 18