“Esmu pateicīgs cilvēkiem” - Ludzas Zeme

“Esmu pateicīgs cilvēkiem”

“Esmu pateicīgs cilvēkiem”
3.9
(24)

Ja Latgalē vaicāsies cilvēkiem, kuri no novadu priekšsēdētājiem ir ne tikai sava novada un pilsētas patrioti, bet arī prasmīgi un ekonomiski saimnieki, tad starp nosauktajiem vārdiem jūsu sarunas biedrs noteikti minēs arī Zilupes mēru O. Agafonovu. Cilvēku, kura nopelni pilsētas un novada sakopšanā un labiekārtošanā nav apstrīdami.

 

Lai gan dzimis vidzemnieks, tomēr kopš 1988. gada, kad, mīlestības aicināts, pārcēlās uz Zilupi, O. Agafonovs par savām mājām uzskata Latgali, tāpēc dara visu, lai tai palīdzētu. Par to, ka tie nav tikai vārdi, liecina O. Agafonova veikums Zilupes novada priekšsēdētāja postenī, kurā viņš nemainīgi atrodas kopš 2005. gada.

Lai minam kaut Zilupes labi asfaltētās ielas, jauno apgaismojumu, lieliskā stāvoklī esošās izglītības iestādes, lieliski atjaunoto Tautas namu, jaunizveidotās attīrīšanas iekārtas, darbus pie apkures sistēmas uzlabošanas. Arī pagasti netiek aizmirsti, lai pieminam kaut jaunā apgaismojuma ierīkošanu Pasienē. Tomēr, kas sevišķi svarīgi, viss tas uzbūvēts un tiek uzturēts tikai par pašas pašvaldības līdzekļiem. Zilupē jēdziens “kredīts” nav populārs, kā rezultātā O. Agafonovs ir praktiski pierādījis, ka prasmīgs un apdomīgs saimnieks spēj iztikt tikai ar paša rīcībā esošajiem līdzekļiem.

Visus šos gadus rūpējies par Zilupes pilsētas un novada labklājību, O. Agafonovs jau bija iecerējis reizē ar jaunā Ludzas novada veidošanu mest pie malas publisko darbošanos un doties pelnītā atpūtā. Tomēr pilsētnieku lūgumi un to raisītā apziņa, ka ir zilupiešiem nepieciešams, lika O. Agafonovam mainīt savu lēmumu un tomēr kandidēt pašvaldību vēlēšanās ZZS saraksta sastāvā.

Kāpēc izvēle izdarīta par labu zaļajiem zemniekiem?

Kā saka pats O. Agafonovs: – Pirmkārt, šis ir pieredzējušu profesionāļu saraksts, jo visi, kuri kandidē no ZZS, ir jau pierādījuši savu prasmi un varēšanu.

Otrkārt, šajā sarakstā atrodas visi pašreizējie novadu vadītāji, kas garantē, ka neviens nevilks segu uz savu pusi, bet būs iespējama produktīva kopdarbība. Trešais – ZZS saraksta kandidāti nerunā tukšu. Viņi vairāk dara un ļauj, lai viņu vietā runā darbi, nevis mētājas ar populistiskiem solījumiem un izdala lētas dāvaniņas. Tāpēc ZZS pašreizējā situācijā ir labākais risinājums. Vēl jāteic, ka savu kandidēšanu vēlēšanās kārtīgi apsvēru, kā rezultātā izrādījās, ka argumentu “par” tomēr ir vairāk. Galvenie no tiem – sajūta, ka par visus šos gadus dāvāto uzticību un kopīgo sadarbību esmu zilupiešiem parādā pateicību, kā arī vēlme rūpēties, lai pēc jaunā novada izveides Zilupe netiktu kā nomale nobīdīta malā, bet gan augtu un attīstītos vienlaikus ar centru.

Tā nu daudz vairāk O. Agafonovs arī nevēlas sacīt, jo ir uzticīgs savai pārliecībai, ka par cilvēku vislabāk stāsta viņa darbi, tāpēc, ja ko arī stāstīt, tad tikai par to, kas jau paveikts. Bet patīkamāk, kad paveikto ievēro un novērtē cilvēki no malas. Jāteic, ka šādu atzinīgu vērtējumu par Zilupi no iebraucējiem nākas dzirdēt samērā bieži, tas dod vislielāko gandarījumu, vienlaikus pierādīdams, ka ir vēl spējas un potenciāls, lai varētu strādāt tālāk gan Zilupes, gan visa jaunā Ludzas novada labā.

 

Politisko reklāmu apmaksāja Zaļo un Zemnieku savienība

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 3.9 / 5. 24