Tradīcija turpinās: Jūnijā kārtēja asins donoru diena Kārsavā - Ludzas Zeme

Tradīcija turpinās: Jūnijā kārtēja asins donoru diena Kārsavā

0
(0)

20. jūnijā no plkst. 10.00 – 14.00 pie Kārsavas KN, Vienības ielā 49c varēs nodot asinis.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.

Ieguvumi, ziedojot asinis:

  • Organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu;
  • sins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga;
  • Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo esi palīdzējis kādam grūtā brīdī;
  • Iespēja uzzināt pulsu, asinsspiedienu, ķermeņa temperatūru un hemoglobīna līmeni;
  • Iespēja saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Ziņas par pārbaužu rezultātiem donors var saņemt personīgi, bet ne ātrāk kā piecu darba dienu laikā pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu.
  • Pēc asins ziedošanas notiek asins šūnu atjaunošana. Kad Tu nodod asinis, organisms nekavējoties sāk atjaunot zaudēto asins apjomu. Daži cilvēki uztraucas, ka asinis ziedošana nav veselīga. —-Tas ir mīts! Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām – eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Tavs organisms atjauno asins tilpumu pēc asins ziedošanas 48 stundu laikā, un visas sarkanās asins šūnas – eritrocīti, ko Tu zaudē asins ziedošanas procesā, atjaunojas četru līdz astoņu nedēļu laikā.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem regulārie asins donori dzīvo vidēji par pieciem gadiem ilgāk, jo viņiem notiek asinsrades sistēmas aktivizēšanās un uzlabojas imunitāte.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0