Nākamgad plānos izveidot Ludzas pašvaldības policiju - Ludzas Zeme

Nākamgad plānos izveidot Ludzas pašvaldības policiju

Nākamgad plānos izveidot Ludzas pašvaldības policiju
5
(1)

Latgales reģionālajā televīzijā Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs informē, ka pašvaldības policija tika likvidēta 2009. gadā pēc reģionālās reformas. Tomēr šo gadu laikā, redzot notiekošo pašvaldībā, E. Mekšs uzskata par vajadzīgu atkal izveidot pašvaldības policiju.

Pašlaik pie dažādu jautājumu risināšanas, kas saistīti arī ar sabiedrisko kārtību, noslogots ir pašvaldības vides inspektors. Laba sadarbība izveidota ar Valsts policiju, taču ne vienmēr viņiem ir iespēja reaģēt uz saistošo noteikumu kontroli. Pašvaldības policija būtu nepieciešama nevis soda mēru pieņemšanai, bet gan aktīvai profilaktiskai darbības veikšanai ar iedzīvotājiem, uzsver domes priekšsēdētājs.

Jau šogad pie nākamā gada budžeta veidošanas tiks virzīts šis jautājums un noteikts finansējums. Ja deputāti atbalstīs, tad E. Mekšs cer, ka 2019. gadā tiks izveidota Ludzas pašvaldības policija. Tā būs 2 cilvēku sastāvā un konkursa rezultātā tiks izvēlēti profesionāļi ar atbildības sajūtu, lai nebūtu jāsaskaras ar vilšanos.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 5 / 5. 1