Mūsu novadu publisko bibliotēku darbinieki izveido izstādi - Ludzas Zeme

Mūsu novadu publisko bibliotēku darbinieki izveido izstādi

Mūsu novadu publisko bibliotēku darbinieki izveido izstādi
0
(0)

Ludzas Tautas namā līdz augusta beigām skatāma unikāla izstāde „Skaista mana tēva sēta”, ko veidojuši Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadu publisko bibliotēku darbinieki. Izstāde septembrī būs skatāma Kārsavā, oktobrī – Zilupē, novembrī – Ciblā, informē Ciblas pašvaldība.

Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka ir metodiski konsultatīvais centrs 27 pašvaldību bibliotēkām. Tiek organizēti kopīgie mācību un darba semināri, notiek aktīva pieredzes apmaiņa starp pagastu bibliotēkām, tāpat tiek rīkoti pieredzes apmaiņas braucieni uz Latvijas bibliotēkām.

Vienā no bibliotekāru tikšanās reizēm metodiķe Elita Zirne izteica ideju – sagaidot Latvijas simtgadi, izveidot izstādi kā stāstu par mūsu novadu, pilsētu un ciematu skaistākajām un vēsturiski nozīmīgākajām vietām. Katrai bibliotēkai bija jāsagatavo informatīva planšete ar 10 stāstiem. Šī ideja guva atbalstu. Un lai gan, sākot darbu, daža bibliotekāre sūkstījās – mūsu pusē nav nekā interesanta, ko rādīt citiem…, atklājās daudz interesantu vietu un lietu, par kurām varētu veidot arī plašāku izstādi.

Planšetēs skatāmās fotogrāfijas pārsvarā ir tapušas šovasar, atspoguļojot to, kā aprakstītie objekti izskatās pašreiz. Bibliotekāri ir labi novadpētnieki, tieši bibliotēkās tiek uzkrāti materiāli par vietējo vēsturi. Un vēsture, kā zināms, veidojas jau šodien. Katrs it kā nenozīmīgs notikums un vieta kādreiz būs vēsture, un būs interesanti pēc gadiem skatīt kādu rakstisku vai foto liecību par šodienu.

Katra novada planšetes ir citā krāsā. Līdz ar to skatītājam ir samērā viegli orientēties, meklējot informāciju par konkrētu novadu.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0