Mārtiņš Bondars: “Es piespiedīšu valdību sadzirdēt Latgali”! - Ludzas Zeme

Mārtiņš Bondars: “Es piespiedīšu valdību sadzirdēt Latgali”!

Mārtiņš Bondars: “Es piespiedīšu valdību sadzirdēt Latgali”!
0
(0)

Ar 10. numuru tuvojošajās Saeimas vēlēšanās startē partija “Attīstībai/ Par!”. Savas vizītes ietvaros Latgalē, Latgales saraksta līderis Mārtiņš Bondars atbildēja uz dažiem jautājumiem.


– Mārtiņ, jūs esat politiķis ar lielu stāžu, uzņēmējs, harizmātsks rīdzinieks. Kāpēc esat izlēmis vadīt Latgales sarakstu? Kas jūs saista ar mūsu reģionu?
– Uzvārds Bondars nāk no Ziemeļlatgales un es vienmēr jokoju – Latgalē nav tādas vietas, kurā nedzīvo Bondari. Šajās dienās Rēzeknē biju saticis sievieti, kuru sauc Anna Bondare, kā manu māsu. Pirms aptuveni desmit gadiem Latvijā bija deviņi vai desmit cilvēki, kurus sauca – Mārtiņš Bondars. Tas, protams, ir mazāk nekā “Andris Bērziņš”, bet tomēr…
Kāpēc esmu nolēmis vadīt sarakstu? Nav noslēpums, ka ik gadu cilvēku skaits Latvijā samazinās un par šo sarukuma simbolu ir kļuvusi Latgale. Tā ir ļoti akūta problēma visos reģionos valstī un pirmsvēlēšanas kompānijas ietvaros, runāju ar saviem partijas kolēģiem un mēs saprotam, ja spēsim šo problēmu atrisināt Latgalē, tad tas atspoguļosies citos reģionos.
Pateicoties manām zināšanām, pieredzei un kontaktiem, mēs mainīsim situāciju Latgalē un Latvijā kopumā. Es strādāju valsts un privātajā sektorā, biju ex-prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kancelejas vadītājs, biju biroja vadītājs Ministru prezidentam V. Krištopānam, no 2014. gada strādāju Parlamentā.
Savulaik studēju teorētisko matemātiku LU, strādāju Leiklendas koledžas (ASV) Uzņēmējdarbības un ekonomikas departamentā par mācību asistentu. Esmu ieguvis maģistra grādu Hārvardas universitātē (ASV). Mēs piespiedīsim Rīgu sadzirdēt Latgali! Šodien viņu nedzird, šodien Latgales nav.


– Vai varat raksturot savu konmandu un izvirzīt programmas prioritātes?
– Galvenais mūsu komandas princips – izglītot cilvēkus ar vēlmi strādāt. Nopietna problēma Latvijā, manuprāt, ir tajā, ka cilvēki, kuri pārstāv Latviju, nemāk to darīt pienācīgi. Piemēram, premjerministrs nerunā angliski. Vai tad viņš spēs mūs pārstāvēt ārpus Latvijas robežām? Un daudzi ministri nepārzin angļu valodu. Kā viņi var risināt eirofondu jautājumus, no kuriem daudz kas ir atkarīgs? Šie cilvēki, kas ir pie varas, nezina, kā turpmāk attīstīt valsti, lai Latvija plauktu. Mēs taču nedzīvojam savrup, bet gan pasaules kontekstā.
Mūsu kopējā sarakstā ir desmit zinātņu doktori, trīs Hārvardas absolventi. Mūsu cilvēki māk un grib kvalitatīvi strādāt.
Ja runājam par prioritātēm, tad izdalīšu trīs punktus.
Pirmkārt – veselības aprūpe. Šī sfēra Latvijā ir ļoti ielaista, daudzi cilvēki ir nabadzīgi, jo ir slimi, vai arī otrādi – slimi, tāpēc arī nabadzīgi. Šeit viss ir jāmaina valstiskā līmenī un mūsu cilvēkiem ir nepieciešamās zināšanas un pieredze, viņi ir gatavi veikt izmaiņas.
Otrais – izglītība. Katram bērnam, atrodoties jebkurā Latvijas vietā, ne tikai Rīgas centrā, ir jābūt iespējai saņemt kvalitatīvu izglītību. Un mēs zinām, kā to izdarīt. Izglītība Latvijā klibo, tas ir fakts.
Treškārt – uzņēmējdarbības attīstība. Esmu viesojies Latgales uzņēmumos, uzzināju ļoti daudz konkrētu problēmu. Tās ir pilnībā atrisināmas, tas nav nekāds noslēpumainais kosmoss, tie ir vienkārši centieni. Vienkārši valdība nestrādā šajā virzienā, viņiem tas nav interesanti.


– Kad jūs uzvarēsiet, kādas izmaiņas tuvākajā laikā notiks Latgalē? Kas tieši tiks izdarīts?
– Pirmām kārtām mēs skaidri vienosimies ar cilvēkiem, kuri grib šeit strādāt un veicināt pozitīvas izmaiņas Latgales dzīvē – mēs viņus atradīsim. Viņi neatbrauks no Rīgas, viņiem jābūt vietējiem. Rīgai taču jāatbalsta, nevis jātraucē. Jo tagad Rīga atceras par Latgali tikai tad, kad tiek aizturēta vērienīga kontrabandas prece. Vai arī tad, kad uzzina, ka šeit skatās Krievijas televīzijas kanālus. Latgales problēmas – zemas investīcijas, bezdarbu un vienlaicīgi kvalitatīva darbaspēka trūkumu utt. – izvēlas ignorēt.
Pavisam konkrēti sāksim risināt medicīniskos jautājumus. Piemēram, Krāslavā ir ārstu trūkums, kuri veiktu izbraukumus uz mājām. Tā ir absolūti nenormāla situācija, kad bērnam ir 39 grādus liela temperatūra, bet pie viņa nevar ierasties ārsts. Iedzīvotāji man ir teikuši, ka no 1. augusta Balvos un Balvu novadā naktī strādā viena (!) ātrās palīdzības brigāde. Kopumā tur ir 10 tūkstoši iedzīvotāji. Saka – no Alūksnes var atbraukt, bet tur arī ir tikai viena…Kā tas ir iespējams, ja runa ir par cilvēka dzīvību? Mēs noteikti atrisināsim šos konkrētos jautājumus.


– Presē bieži tiek diskutēts par “Latvijas Krājbankas” tēmu! Komentējiet, lūdzu, šo jautājumu.
– Kamēr es biju “Latvijas Krājbankā”, problēmu nebija. Es aizgāju no bankas, pagāja pāris gadu, problēmu arī nebija. Visas kontrolējošās starptautiskās instances ar mums sadarbojās. Problēmas sākās, kad Mārtiņš Bondars aizgāja politikā. Mani politiskie konkurenti, kas strādāja ar tiem, kas likvidēja banku, izstrādāja shēmu, kas radīja Mārtiņam Bondaram problēmas. Viņi vēlas saglabāt varu un diskreditēt noteiktus cilvēkus. Kā, piemēram, nesen izrīkojās ar vienu aktīvu Saeimas deputātu – uz pāris dienām viņu aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Ar tieši šādu metodi pašlaik vēlas apstādināt arī mani. Es par to zinu un mierīgi eju tālāk. Kā teicienā “Suņi rej, bet karavāna iet tālāk!”.
Cilvēki reizēm mēģina sagrozīt manis teikto, par patiesu uzdot to, ko neesmu teicis. Es negrasos pamest Latviju, es cīnīšos par to, ko uzskatu par patiesību. Esmu piedalījies nopietnās cīņās, kad notika Saeimas un Rīgas mēra vēlēšanas. Un tagad es cīnīšos par Latgali, aizstāvot savus principus.


Visi, kas vēlas tikties ar Mārtiņu Bondaru un viņa komandu, var zvanīt pa tālruni: 29 388 999 un uzaicināt viņu uz tikšanos savā pilsētā vai ciematā. Tikai kopā mēs spēsim izprast problēmas un atrast risinājumus!

*Politiskā reklāma.

Apmaksāja partiju apvienība Attīstībai/Par!

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0