Ludzas un Ciblas novadu skolēni iepazīst dažādas profesijas Karjeras nedēļā - Ludzas Zeme

Ludzas un Ciblas novadu skolēni iepazīst dažādas profesijas Karjeras nedēļā

Ludzas un Ciblas novadu skolēni iepazīst dažādas profesijas Karjeras nedēļā
0
(0)

No 8.-12.oktobrim vairāk nekā tūkstotis  jauniešu no Ludzas un Ciblas novadiem piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām, informē Ludzas novada Karjeras nedēļas koordinatore Inese Romanova.

Jauniešiem bija iespēja piedalīties reģionālajā diskusijā par karjeras vadības prasmju  nozīmi un izmantošanu savas karjeras plānošanā, kura notika Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā  “Zeimuļs”. Diskusijā piedalījās divi īpaši viesi – Ints Teterovskis (Dziesmu svētku virsdiriģents un dažādu televīzijas šovu dalībnieks) un Ilze Stabulniece (Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskās saimniecības “Klajumi” īpašniece, LTV1 kulinārijas šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētāja), kuri ar jauniešiem dalījās savos pieredzes stāstos, atklāja, kā izvēlējušies savu profesiju, un kā pilnveidojuši savas prasmes, lai veidotu veiksmīgu karjeru.

Karjeras nedēļas ietvaros notika arī trīs novada mēroga pasākumi: Iedvesmas stunda “Vadi savu karjeru pats!”, kurā ar Ludzas un Ciblas novadu vidusskolēniem tikās NVA Ludzas filiāles ESF projekta “Jauniešu garantijas” karjeras konsultante Skaidrīte Deksne, Ludzas tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte un Liene Grunda – jauniete, kura studē kvalitātes vadību RTU un ir ASV tiešās pārdošanas uzņēmuma “Southwestern Advantage” pārdevēja, kas 2017. gadā ir iekļuvusi labāko pārdevēju trijniekā.

Pēc pasākuma jaunieši atzina, ka tikšanās ar šiem cilvēkiem palīdzēja gūt labāku priekšstatu par darba tirgu, dažādām profesijām nepieciešamajām prasmēm, kā arī karjeras izaicinājumiem. Īpaši iedvesmojoša bija saruna ar Lieni, kura jauniešiem centās atklāt, ka visi sapņi ir iespējami, ja vien mēs paši to vēlamies un nebaidāmies kaut ko uzsākt.

7.-9.klašu skolēnu komandām notika konkurss “Sāksim ar sevi”,  kurā, veicot dažādus radošus uzdevumus, skolēni varēja labāk iepazīt profesiju pasauli, nostiprināt sadarbības prasmes, māku strādāt un komunicēt komandā. Īpaši aizraujoša katrai komandai  bija tikšanās ar noslēpumaino viesi – kādas profesijas pārstāvi, kura profesiju vajadzēja uzminēt, uzdodot tikai septiņus jautājumus. Tāpat visi ar interesi skatījās komandu sagatavotos mājasdarbus, kuros radošā formā bija jāatklāj kādas profesijas būtība. Uzvarētāji šoreiz bija ciemiņi – Ciblas novada Pušmucovas pamatskolas komanda, taču domāju, ka zaudētāju nebija, jo konkursa gaitā katrs no tā dalībniekiem varēja pilnveidot vai attīstīt kādu savu prasmi, labāk iepazīt komandas biedrus un satikt vienaudžus no citām skolām.

1.-6.klašu skolēni piedalījās daudzveidīgās radošajās darbnīcās, kurās katram to apmeklētājam bija iespēja atklāt kādu savu spēju un talantu šķautni. Tāda bija arī šīs Karjeras nedēļas pamatideja – attīstīt savas karjeras vadības prasmes. Padomāt – kas ir tas, ko proti vislabāk? Kādas prasmes vēlies apgūt vairāk? Vai ar to, ko proti, pietiek, lai strādātu iecerētajā profesijā?

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0