"Ludzas novada vēstis" krievu valodā būs pēc pieprasījuma - Ludzas Zeme

“Ludzas novada vēstis” krievu valodā būs pēc pieprasījuma

0
(0)

Valsts valodas centrs, atsaucoties uz likumdošanu, pieprasa pašvaldībām savus informatīvos izdevumus vai nu publicēt tikai valsts valodā, vai arī svešvalodā publicēto izdevumu izsniegt pēc rakstiska vai mutiska pieprasījuma. Tāpēc kāda Latvijas pašvaldība vispār atteikusies no izdevumu publicēšanas krievu valodā, citas ignorē norādījumus, savukārt Ludzas novads nolēmis pakļauties Valsts valodas centra prasībām, informē lsm.lv.

Līdz pērnā gada vidum Ludzas novada informatīvais izdevums “Ludzas Novada Vēstis” iznāca latviešu valodā un tajā bija ieliktnis krievu valodā. Tomēr tagad Ludzas novada deputāti lems par novada informatīvā izdevuma izdošanu atsevišķi latviešu un atsevišķi krievu valodā, skaidro Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs:

“Ņemot vērā, ka Valsts valodas centra aizrādījumi bija, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem pašvaldība var sniegt informāciju arī svešvalodā pēc pieprasījuma, tad Ludzas novada informatīvais izdevums tagad tiek izdots atsevišķi latviešu un krievu valodā, un izdevumu krievu valodā iedzīvotāji var saņemt pēc pieprasījuma noteiktās vietās – pašvaldībā, pašvaldības iestādēs, bibliotēkās, arī veikalos.”

Pašvaldības vadītājs atzīst, ka bijusi doma attiekties vispār no izdevuma publicēšanas krievu valodā, taču iedzīvotāji, savācot 900 parakstus, izteicās par to, lai izdevums būtu lasāms arī krievu valodā.

Ludzas novada informatīvā izdevuma “Ludzas Novada Vēstis” tirāža latviešu valodā sasniedz 3000 eksemplāru, krievu valodā – tūkstotis. Pašvaldība tam šogad tērēs 13,5 tūkstošus eiro.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0