Ludzas jaunieši dodas uz tūrisma salidojumu Ērgļos - Ludzas Zeme

Ludzas jaunieši dodas uz tūrisma salidojumu Ērgļos

Ludzas jaunieši dodas uz tūrisma salidojumu Ērgļos
0
(0)

8. septembrī 17 Ludzas novada jaunieši piedalījās Tūrisma salidojumā Ērgļos. Tūrisma salidojums ir aktīvā tūrisma daudzveidības iepazīšana sapulcējoties vienas dienas izziņas pasākumā ar mērķi izglītot sabiedrību par jēgpilnu cilvēka uzvedību dabā, par videi draudzīgu paradumu izkopšanu un dabai draudzīga un aktīva dzīves stila veidošanu, informē jaunatnes lietu speciāliste Solvita Binovska.

Pasākuma vieta bija bijušās Ērgļu dzelzceļa stacijas perons jeb aktīvā tūrisma centrs “Stacija”. Ērgļu stacijas komplekss un tam apkārt esošā teritorija ir nebeidzamu izmēģinājuma un eksperimentu poligons pie dabas. “Stacija” rada priekšnoteikumus tam, lai Ērgļi pēc gadiem pieciem kļūtu par “Latvijas outdoor galvaspilsētu”.

Šī pasākuma ietvaros, dienas pirmajā pusē jaunieši devās pārgājienos. Maršrutu izvēle bija liela: 10 maršruti pa Vidzemes augstieni. Ludzas jaunieši devās izzinošā Iršu vēstures atklājumu pārgājienā pie Arta Pabrika, devās ekstremālajā krastingā pa Ogres labā krasta pieteku un devās brāžu krācēs ar laivu, kā arī mēroja 40 km garu braucienu pa Vidzemes ainavām ar smartbike.

Atgriežoties no pārgājieniem, aktīvos ceļotājus sagaidīja siltas pusdienas un aktīvā tūrisma paraugdemontrējumi, izglītojošas profesionāļu un aktīvā tūrisma entuziastu lekcijas un diskusijas par aktīvā tūrisma tematiku.

Pasākuma turpinājumā varēja izmēģināt un iegūt jaunas tūrisma prasmes tādās disciplīnās kā šķēršļu pārvarēšana, orientēšanās, diska mešana, zipline nobrauciens, lēkšana ar virvi no pieklājīga augstuma, rāpšanās pa klinšu sienu, apgūstot alpīnisma tehniku, velo aktivitātes, laivošanas trikus, testējot velosipēdus un elektrovelosipēdus, nūjas un jaunāko tūrisma inventāru.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0