Laba iespēja ikvienam palikt dzimtajā pusē - Ludzas Zeme

Laba iespēja ikvienam palikt dzimtajā pusē

Laba iespēja ikvienam palikt dzimtajā pusē
0
(0)

Zemessardzes 36. Kaujas atbalsta bataljona karavīri mācībās Namejs 2018. gada augustā.

Raksts no laikraksta ievietots pilnā apjomā

Šodien vēlamies atspoguļot Zemessardzes amatpersonu viedokli par bēdīgu stāvokli pierobežas teritorijā, kur strauji sarūk iedzīvotāju skaits.

Mēs visi ceram, ka kāda apdraudējuma gadījumā mums ir Zemessardze, kas var tikt mobilizēta. Tomēr, ja pierobežā nebūs cilvēku, rodas šaubas par mūsu drošību – var gadīties, ka nākotnē nebūs pat ko mobilizēt… Tāpēc uz sarunu aicinājām ZS 3. Latgales brigādes komandieri pulkvedi Māri Simsonu.

– Vai ir svarīgi, lai pierobežā atjaunotos apdzīvotās vietas, palielinātos iedzīvotāju skaits?

– Ir svarīgi atjaunot apdzīvotās vietas un motivēt cilvēkus palikt Latvijā. Protams, ka tas ir valstisks jautājums, bet arī Zemessardze ir viena no valsts iestādēm, kas var dot ieguldījumu šajā jomā.
Zemessargi ļoti bieži organizē patriotiskus pasākumus vietējās mācību iestādēs, lai bērnos audzinātu lepnumu par savu valsti un vēlmi palikt un strādāt savas zemes labā. Tāpat bieži vien organizējam dažādus sporta pasākumus, lai veicinātu skolu jauniešiem motivāciju sportot un fiziski attīstīties.
Zemessardze ir viena no vietām, kura piedāvā darba vietas, gan nepilna laika – dienot kā zemessargiem –, gan pilna laika – dienot kā profesionālā dienesta karavīriem. Alga uzsākot profesionālo dienestu ir 850 eiro, kas ir konkurētspējīgs atalgojums īpaši Latgales reģionā, kur ir augsts bezdarba līmenis.

1 1

Māris Simsons.

– Vai var rasties situācija Zemessardzē, ka sakarā ar iedzīvotāju aizbraukšanu nebūs kam dienēt Zemessardzē?

– Lielākā iedzīvotāju aizbraukšana bija Latvijas krīzes laikā, šobrīd situācija ir stabilizējusies. Daudzi jaunieši ir sapratuši, ka arī ārzemēs nav solītā “laimes zeme”. Jaunieši bieži vien aizbrauc neapzinoties, kas viņus sagaida ārzemēs, pēc savu draugu aicinājumiem, vienkārši izklaides vai intereses pēc. Pēc tam izrādās, ka labākajā gadījumā ir ilgas stundas jāstrādā smags darbs, bet sliktākajā gadījumā nav pat solītā darba. Kā daudzi saka, darbs vēl nebūtu nekas, galvenais, ka svešumā tevi nekad nepieņems kā savējo. Gan Latvijā, gan ārzemēs, lai kaut ko sasniegtu, ir vajadzīgs mērķtiecīgs darbs. Daudzi to ir sapratuši un izvēlas atgriezties no ārzemēm, vairāki šādi jaunieši uzsāk dienestu arī ZS 3. Latgales brigādē.

– Vai ZS 32. Kājnieku bataljons ir viens no skaitliski lielākajiem Zemessardzes bataljoniem? 

– ZS 32. Kājnieku bataljons joprojām ir viens no aktīvākajiem bataljoniem Zemessardzē. Bataljona rindās dien vairāk nekā 650 zemessargi.
Bataljons ir dibināts 1991. gada 21. novembrī un tā atbildības teritorija iekļauj: Rēzeknes, Ludzas, Kārsavas, Zilupes, Viļānu un Ciblas novadus.
Šogad bataljons vairāk nekā 200 karavīru un zemessargu sastāvā piedalījies lielākajās NBS militārajās mācībās “NAMEJS 2018”, pildot mācību uzdevumus aizkavēšanas operāciju realizācijā.

2 1

Daudzi jaunieši izmanto iespēju dienēt Zemessardzē.

– Pastāstiet, vai pēdējā laika daudz jauniešu vēlas savu dzīvi saistīt ar Zemessardzi?

– 2018. gadā Zemessardzes 32. Kājnieku bataljonā uzņemti jau 68 zemessargi. Jauniešiem joprojām saglabājas interese pilnveidot sevi dažāda veida apmācībās.
Daudzi jaunieši, kuri iestājušies Zemessardzē pēc tam izvēlas dienēt kā profesionālā dienesta karavīri.
ZS 3. Latgales brigādē ir uzsākta jauna profesionālā dienesta bataljona veidošana Rēzeknes novada Lūznavā. Tā ir laba iespēja ikvienam jaunietim palikt savā dzimtajā pusē, saņemt atbilstošu atalgojumu un darīt darbu, kas ir interesants un ar karjeras izaugsmes iespējām.

– Vairāk kandidātu ir no pilsētām (Ludzā, Rēzeknē, Kārsavā) vai no laukiem? Ar ko tas var būt skaidrojams?

– Zemessardzes kandidāti nāk no visa Latgales reģiona. Netiek veikta īpaša statistika, vai viņi ir lauku vai pilsētas iedzīvotāji, jo faktiski Latgales reģions nav tas, kur pastāvētu liela starpība starp lauku vai pilsētas iedzīvotājiem.

– Kā var pieteikties profesionālajā dienestā ZS 36. Kaujas atbalsta bataljonā?

– Profesionālajā militārajā dienestā ZS 36. Kaujas atbalsta bataljonā var pieteikties gan klātienē, ierodoties Dzintaru ielā 7, Rēzeknē vai internetvietnē www.mil.lv. Lai precizētu neskaidros jautājumus varat zvanīt jebkurā diennakts laikā uz numuru 1811.

Materiāls sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0