Dravnieki, pievērsiet uzmanību bišu saimju veselībai! - Ludzas Zeme

Dravnieki, pievērsiet uzmanību bišu saimju veselībai!

0
(0)

Zemkopības ministrija (ZM) mudina dravniekus apkarot Amerikas peru puvi savā bišu dravā un pēc iespējas agrāk diagnosticēt šo slimību. Diagnosticēšana ļaus ilgtermiņā pasargāt bites no masveida saslimšanas ar Amerikas peru puvi. Turklāt, veicot slimības kontroles un apkarošanas pasākumus, ir iespēja samazināt bišu mirstību un saimju zudumu, iekopt jaunas un spēcīgas bišu saimes, kā arī palielināt bišu produkcijas daudzumu.

ZM aicina biškopjus izmantot iespēju īstenot Amerikas peru puves uzraudzības, kontroles un apkarošanas pasākumus, kas ir noteikti Ministru kabineta 2014.gada 23.decembra noteikumos Nr.809 „Amerikas peru puves uzraudzības, kontroles un apkarošanas kārtība”.

Ja rodas aizdomas par bišu saimes saslimšanu ar Amerikas peru puvi vai tiek apstiprināta šī diagnoze, tad valsts sedz:

1) pilnvarotā veterinārārsta izdevumus par izmeklējamā parauga noņemšanu;

2) laboratorisko izmeklēšanu;

3) zaudējumu kompensāciju par Amerikas peru puves apkarošanas laikā iznīcinātajām saimēm.

Amerikas peru puvi ierosina baktērija Paenobacillus larvae. Cilvēkam šī slimība nav bīstama, bet tā ir nāvējoša un neārstējama infekcijas slimība bitēm, ja dravā laikus netiek veikti tās apkarošanas pasākumi.

Slimībai klīniski ir raksturīgi beigti peri un to attīstība pēc izskata atšķiras no veselajiem periem, tāpēc šī infekcijas slimība traucē peru attīstību, bišu saimes dabisko atjaunošanos, kā arī palielina bišu uzņēmību pret citām infekcijas slimībām. Amerikas peru puve dravniekam arī ekonomiski ir liels apdraudējums, jo rada produkcijas nozīmīgu samazināšanos. 

Publicēts 17 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0