Cibla par projektu maksās no savas kabatas - Ludzas Zeme

Cibla par projektu maksās no savas kabatas

0
(0)

Rīgas pilsētas, kā arī Ciblas, Jaunjelgavas un Līvānu novadu pašvaldībām, kas nepiedalās Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētajā deinstitucionalizācijas projektā, attiecīgie pakalpojumi būs jānodrošina par saviem līdzekļiem, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāve Inita Kabanova.

Viņa norādīja, ka pašvaldībām par saviem līdzekļiem jānodrošina mūsdienīgi sociālie pakalpojumi saviem iedzīvotājiem – gan pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar dažādām invaliditātēm, gan bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpes.

Pēc Kabanovas paustā, intensīvais darbs, pārrunājot pašvaldību iesaistīšanās nosacījumus, tostarp precizējot projekta regulējumu, lai novērstu pašvaldību minētos šķēršļus iesaistei, noritēja kopš 2015.gada un noslēdzās 2016.gada beigās, kad projektā kā pēdējā iesaistījās Valmieras pašvaldība.

Patlaban 115 pašvaldībās, kurās tiek īstenoti deinstitucionalizācijas projekti, noslēgumam tuvojas projektu pirmais posms, kad tiek izvērtētas deinstitucionalizācijas mērķa grupu – katra atsevišķā bērna un pieaugušā – vajadzības. Tāpat jau ir sākta atsevišķu pakalpojumu sniegšana, norāda Kabanova.

LM pārstāvis Egils Zariņš iepriekš aģentūru LETA informēja, ka deinstitucionalizācijas projektu gaitu negatīvi ietekmējis vairāku pašvaldību – Jaunjelgavas, Līvānu, Ciblas un arī iedzīvotāju skaita ziņā lielākās pašvaldības Rīgas – lēmums projektā nepiedalīties.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0