Ar ERAF atbalstu attīstīs infrastruktūru Krāslavā un Ludzā - Ludzas Zeme

Ar ERAF atbalstu attīstīs infrastruktūru Krāslavā un Ludzā

0
(0)

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu attīstīs infrastruktūru Krāslavā un Ludzā, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Aģentūra ir noslēgusi vienošanos ar Krāslavas un Ludzas novada domēm par ERAF līdzfinansētu projektu īstenošanu – attīstīt infrastruktūru reģionos un veicināt privāto investoru piesaisti. Šie ir pirmie Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda projekti, kuru ieviešanu uzraudzīs CFLA Latgales reģiona nodaļa.

Krāslavas reģionā sāktā projekta mērķis ir komercdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras sakārtošana privāto investīciju apmēra pieaugumam un uzņēmējdarbības attīstībai. Projekta gaitā paredzēts veikt Raiņa ielas posma, Lielās ielas divu posmu, Vasarnīcu ielas un pašvaldības ceļa “Kalnieši – Stalti” posma pārbūvi. Šīs ir pilsētas nozīmes ielas, kas šobrīd nodrošina vietējo satiksmi, piekļūšanu īpašumiem, uzņēmumiem un ražošanas zonām.

Savukārt projektā iekļautais lauku ceļa posms nodrošina piekļūšanu pie fizisko personu un zemnieku saimniecību īpašumiem Kalniešu pagastā. Veicot transporta infrastruktūras uzlabošanu, vietējiem uzņēmējiem tiks radīta pievilcīga uzņēmējdarbības vide, paaugstināsies to konkurētspēja, tādā veidā nodrošinot sociālo un ekonomisko aktivitāšu pieejamību Krāslavas pilsētas un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem.

Paredzēts, ka projekta attīstīšana ļaus pieciem uzņēmumiem izveidot 13 jaunas darbavietas un veikt ieguldījumus uzņēmumu attīstībā. Projekta realizācija ir plānota līdz 2017.gada septembrim. Projekta plānotās kopējās attiecināmās izmaksas ir 723 757 eiro, tajā skaitā ERAF līdzfinansējums ir 615 193,66 eiro. Daļa paredzēto darbu jau ir veikta.

Projekta mērķis Ludzas novadā ir nodrošināt vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, reģenerējot degradētās teritorijas un sakārtojot uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo infrastruktūru novados atbilstoši Ludzas, Kārsavas un Ciblas novada pašvaldību attīstības programmām. Veicot plānotos infrastruktūras uzlabojumus, tiks atbalstīti vairāk nekā 20 komersantu, kas darbojas projekta teritorijās.

Projekta īstenošanai plānots piesaistīt ERAF finansējumu 2 616 528 eiro apmērā un tā realizēšanu plānots sākt 2017.gada pavasarī, kas ilgs 23 mēnešus.

Publicēts 24 FEBRUĀRIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0