ZZS Ludzā mēģinās apvienot koalīcijā visus domē ievēlētos politiskos spēkus - Ludzas Zeme

ZZS Ludzā mēģinās apvienot koalīcijā visus domē ievēlētos politiskos spēkus

0
(0)

Zaļo zemnieku savienība (ZZS), kas pašvaldību vēlēšanās Ludzas novada domē ieguvusi piecus mandātus jeb par diviem vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, mēģinās apvienot koalīcijā visus domē ievēlētos politiskos spēkus, aģentūrai LETA sacīja saraksta līderis, pašreizējais Ludzas vicemērs Edgars Mekšs.

“Mūsu piedāvātais variants ir – ZZS uzņemas pašvaldības vadību, vienojot visu politisko spēku pārstāvjus kopējam darbam. Mūsu nostāja ir tāda, ka vajag beigt dalīt iedzīvotājus un visiem politiskajiem spēkiem ir jāapvienojas kopīgam darbam,” uzsvēra Mekšs.

Ja ZZS izdosies izveidot koalīciju un pārņemt domē vadību, pirmais darbs būšot sasāpējušā ar “Ludzas apsaimniekotāja” darbību saistītā jautājuma sakārtošana. “Ir jāuzlabo minētā uzņēmuma darba kvalitāte un efektivitāte. Pakāpeniski risināsim arī citus jautājumus, par kuriem ir sūdzējušies iedzīvotāji,” teica Mekšs.

Ludzas novada domes sēde, kurā paredzēts ievēlēt domes vadību, plānota nākamnedēļ, 15.jūnijā.

Ludzas novada domē visvairāk – sešas – balsis ieguvušā Latgales partijas saraksta līdere, pašreizējā domes priekšsēdētāja Alīna Gendele aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka domē ir iespējama varas maiņa, jo, neskatoties uz uzvaru vēlēšanās, saraksts ir ieguvis domē par divām vietām mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās un patlaban neesot noteicējs koalīcijas veidošanas procesā.

“Mēs vakar ZZS iesniedzām savu redzējumu par amata vietu sadali Ludzas novada domē, kas paredz, ka “Latgales partija” saglabā domes priekšsēdētāja amatu, savukārt ZZS papildus vicemēra amatam iegūst arī pašvaldības izpilddirektora vietnieka amatu, un patlaban gaidām atbildi,” skaidroja Gendele.

Gendele pieļāva, ka viņas vadītās komandas popularitāti varētu būt mazinājis lēmums par “ūdens starpības” apmaksas ieviešanu pilsētā. “Komunālo pakalpojumu sfēra ir ļoti jūtīga, diemžēl šajā situācijā vinnējuši ir tie, kas šo obligāto lēmumu pagaidām nav pieņēmuši,” ar nožēlu secināja Gendele.

Par vienu vietu mazāk – trīs līdzšinējo četru vietā – šajās pašvaldību vēlēšanās Ludzas novada domē ieguvusi arī “Saskaņa”, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Latgales partija ieguva 38,41% balsu, ZZS – 28,78%, “Saskaņa” – 18,35%. Tāpat domē iekļuva Latvijas Sociālistiskā partija ar 7,27% atbalstu un vienu vietu. Pārējās partijas 5% barjeru nav pārvarējušas.

Latvijas Reģionu apvienību atbalstīja 2,23% vēlētāju, “Vienoti Latvijai” – 2,17%, bet “No sirds Latvijai” – 1,64%.

2013.gada pašvaldību vēlēšanās Latgales partija bija ieguvusi 47,22% atbalstu, “Saskaņas centrs” – 25,24%, ZZS – 19,46%, bet pārējās partijas nebija pārvarējušas 5% barjeru.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0