Vecāki apzinās ērču encefalīta draudus - Ludzas Zeme

Vecāki apzinās ērču encefalīta draudus

0
(0)

Vārkavas novads Latgalē šogad pirmo reizi iekļauts ērču encefalīta endēmisko teritoriju sarakstā, kur saslimstība ir īpaši augsta un bērniem vakcināciju pret ērču encefalītu no viena līdz 18 gadu vecumam apmaksā valsts. Vecāki šo iespēju izmanto ļoti aktīvi, stāsta aptaujātie ģimenes ārsti.

Ģimenes ārstes Zitas Laizānes praksē Vārkavas pagastā valsts apmaksātā vakcinācija pienākas 116 bērniem. „Visus šos bērnus esam apzinājuši, informējuši vecākus, un patlaban pirmo poti ir saņēmuši jau 92 bērni, kas ir ļoti labs rādītājs,” stāsta Z.Laizāne. 

Kaut gan pērn un šogad smagi saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu nav reģistrēti, par slimības riskiem iedzīvotāji esot labi informēti. Pirms vairākiem gadiem pēc smagi izslimota ērču encefalīta apkārtnē par invalīdiem kļuva divi jaunieši – meitene un puisis, un tas iedzīvotājus ir mudinājis ērču encefalītu uztvert ļoti nopietni, pastāstīja doktorātā. „Tikai atsevišķos gadījumos ir īpaši jāpaskaidro, kāpēc ir svarīga vakcinācija pret šo bīstamo neiroloģisko slimību, kas smagākos gadījumos var beigties pat ar nāvi,” stāsta Z.Laizāne.

Arī pieaugušo vidū vakcinācija pret ērču encefalītu Latgalē ir visai izplatīta. Pēc Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, Latgalē piektā daļa jeb 20% reģiona iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 64 gadiem regulāri vakcinējas pret ērču encefalītu.

Publicēts  07 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0