Vajadzīgas vadlīnijas amatierkolektīvu vadītāju finansēšanai - Ludzas Zeme

Vajadzīgas vadlīnijas amatierkolektīvu vadītāju finansēšanai

Vajadzīgas vadlīnijas amatierkolektīvu vadītāju finansēšanai
0
(0)

Būtu nepieciešamas vadlīnijas amatierkolektīvu vadītāju finansēšanai, uzskata diskusijas dalībnieki raidījumā Kultūras Rondo. Šobrīd kolektīvu vadītāju atalgojums pašvaldībās ir ļoti atšķirīgs no dažiem desmitiem eiro mēnesī līdz 200 – 300 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Kultūras Rondo studijā situāciju pēc Dziesmu svētkiem pārrunājam ar Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Signi Pujāti, Latvijas kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāju, Mazsalacas novada kultūras centra direktori Daci Jurku, Kārsavas novada Salnavas pagasta tautas nama vadītāju Valentīnu Kirsanovu un Dziesmu svētku biedrības valdes priekšsēdētāju Intu Teterovski.

Valsts finansējums gadā šobrīd amatierkolektīvu vadītājiem ir 1 095 793 eiro. To sadala vismaz 1600 māksliniecisko kolektīvu vadītājiem. Tas ietver arī sociālo nodokli. Mērķdotācija kolektīvu vadītājiem, kas apgūst koprepertuāru, ir 828 eiro gadā, to kolektīvu vadītājiem, kas svētkos iesaistās ar brīvas izvēles programmām, – 414 eiro.

Valentīna Kirsanova atklāj, Kārsavas novadā mēnesī 33 kolektīvu vadītājiem ir atvēlēti 3000 eiro, vidēji tas 90 eiro cilvēkam, bet iekšējās vērtēšanas kritēriji nosaka to, ka ir vadītāji, kam atalgojums ir lielāks, ir vadītāji, ka tas ir mazāks par vidējo.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0