Skata Rēzeknes uzņēmēja Lucatnieka slepkavības lietu - Ludzas Zeme

Skata Rēzeknes uzņēmēja Lucatnieka slepkavības lietu

0
(0)

Piektdien, 10.jūnijā, Rēzeknes tiesā turpinās skatīt Rēzeknes uzņēmēja, SIA “Andris auto” līdzīpašnieka 1965.gadā dzimušā Andra Lucatnieka slepkavības lietu, vēsta aģentūra LETA .

Iepriekš saistībā ar viena no apsūdzētajiem apcietināšanu citā procesā tiesai lietas skatīšanu nācies atlikt. Piektdien, 11.jūnijā, plānota liecinieku pratināšanu. Kopumā nopratināšanai šajā lietā prokuratūra ir pieteikusi 30 lieciniekus. Jau vēstīts, ka uzņēmēja slepkavības pasūtītāja lietu, kurā apsūdzība uzrādīta četriem vīriešiem, prokurors apvienojis ar slepkavības izpildītāju lietu, kurā apsūdzēti divi vīrieši. Slepkavības pasūtītāja lietā trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu vainīgās personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Vienai personai apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 118.panta 5.punkta – par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu var sodīt ar mūža ieslodzījumu, ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt slepkavības izpildītājam un viņa līdzdalībniekam apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 117.panta 9.punkta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu vainīgās personas var sodīt ar mūža ieslodzījumu, ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Viens no apsūdzētajiem Lucatnieka slepkavības lietā pret iespaidīgu drošības naudu izlaists no cietuma.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja apsūdzētā aizstāve, drošības naudas apmērs esot adekvāts apsūdzētā statusam un ir mērāms desmitos tūkstošu eiro.

Precīzu naudas summu advokāte nenosauca. Saistībā ar atbrīvošanu no apcietinājuma pēc prokurora lūguma apsūdzētajam ir piemēroti papildu drošības līdzekļi – aizliegums izbraukt no valsts un policijas kontrole. No apcietinājuma atbrīvotajam vīrietim apsūdzība uzrādīta par saistību ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Publicēts 10 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0