Sandra Soikāne iegūst 1. vietu zirgu rikšotāju sacensībās Gulbenē - Ludzas Zeme

Sandra Soikāne iegūst 1. vietu zirgu rikšotāju sacensībās Gulbenē

Sandra Soikāne iegūst 1. vietu zirgu rikšotāju sacensībās Gulbenē
0
(0)

15. septemra saulainajā pēcpusdienā Gulbenes novada Lizuma pagastā notika starptautiska mēroga rikšotāju zirgu sacensības “ Beķeru kauss 2018”. Latvijas Zirgaudzētāju biedrību tajās pārstāvēja biedrības Rikšotāju braucēju sporta klubs Pegazs braucējas: Ilze Rudzīte ar zirgu Uppsala D’Isop, Sandra Soikāne ar abiem zirgiem Victory Boy T.G. un Jam Star O (finālā ar Jam Star O piedalījās arī Sandras dzīvesbiedrs Pāvels Seimuškins), un savukārt Ludzas novadu pārstāvēja Ilona Malahova ar zirgu Stella un Salamandra (ar Salamandru finālbrauciena piedalījās Tatjana Martinsone).

Pavisam kopā sportisti bija ieradušies no 7 Latvijas novadiem. Un trīs braucēji ceļu  bija mērojoši no Lietuvas pilsētām. Notika 6 diezgan spraigi  pamatbraucieni, kur distances garums bija 1600 m, un finālbraucienā, kur bija iespēja startēt 8 spēcīgākajiem zirgiem un distances garums bija jau 2100 m.

Tā kā Latvijas rikšotāju braucējas jau bija pieredzējušas spraigās cīņas ar lietuviešu sportistiem, jo viņiem ir spēcīgi zirgi, tad sacensību sākumā domāja, ka uzvarēt izredzes ir mazas. Jau 2. brauciens parādīja, ka mūsu Sandra Soikāne cīnīsies ar visiem spēkiem. Viņa bravurīgi turējās līdzās Lietuvas sportistei Sandrai Dirsienei, un gandrīz arī apsteidza savu sāncensi uz finiša līnijas, taču lietuvietes zirgs izrādījās par dažām sekundes simtdaļām ātrāks. Un tā Sandra ierindojās 2. vietā savā braucienā ar zirgu Victory Boy T.G. (2.07,57 min). Otrajā braucienā piedalījās arī Ludzas novada braucēja Ilona Malahova ar zirgu Salamandra un ierindojās 3. vietā, uzrādot laika rezultātu 2.12,57 min.

Trešajā braucienā Sandra piedalījās ar savu otro zirgu Jam Star O, un arī ierindojās 2. vietā (2.10,50 min), piekāpjoties sacensību organizatorei Inesei Bergai ar zirgu Atonas, kurš uzrādīja laika rezultātu 2.09,33 min. Trešajā braucienā startēja divas SK Pegazs pārstāves – Ilze Rudzīte ar zirgu Uppsala D’Isop un Ilona Malahova ar otro zirgu Stella. Ilzei šīs bija pirmās nopietnās sacensības, jo līdz šim bija startējusi ar zirgu Tornado tā saucamajā lēnajā grupā. Taču tagad viņai beidzot bija iespēja startēt ar pieredzējušu franču rikšotāju šķirnes ķēvi. Un šis starts izvērsās arī veiksmīgi, jo viņa godam izcīnīja 1. vietu, uzrādot laika rezultātu 2.12, 17 min. Savukārt Ilona ar Stellu ierindojās 3. vietā (2.12,95 min).  Šie visi trīs arī bija izšķiroši braucieni, kuri noteica finālbrauciena dalībniekus. Visi SK Pegazs pārstāvji tajā iekļuva.

Tā kā finālbraucienā iekļuva gan Latvijas Sandra kā arī Lietuvas Sandra, varēja nojaust, ka atkal būs cīņa tieši starp viņām. Ja vēl pirmo apli visi draudzīgi turējās kopā, tad otrā apļa vidū abas Sandras aizgāja uz priekšu vadībā. Visu laiku līdz pašiem pēdējiem finiša metriem vadībā bija lietuviete, taču tad Victory Boy T.G. atkal pieauga spārni un viņš burtiski pārlidoja pirmais pāris finiša līnijai. Lai arī pārējie SK Pegazs dalībnieki neiekļuva trijniekā, taču visi bija gandarīti par saviem startiem. Un Sandra godam pati sev izcīnīja dāvanu vārda dienā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0