Rīt ar Ludzas jaunsargiem tiksies R. Bergmanis - Ludzas Zeme

Rīt ar Ludzas jaunsargiem tiksies R. Bergmanis

0
(0)

Rīt, 12. maijā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis dosies reģionālajā vizītē uz Latgali, lai apmeklētu Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonu un Zemessardzes 3. novada štābu, kā arī tiktos ar Ludzas novada jaunsargu vienību, informē Aizsardzības ministrijas militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša.

Plkst. 10.20 aizsardzības ministrs viesosies Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljonā Preiļos, savukārt plkst. 14.40 R. Bergmanis tiksies ar Ludzas novada jaunsargu vienības jaunsargiem un viņu instruktoru Ivaru Novožilovu, lai diskutētu par Jaunsardzes attīstību, kā arī Jaunsardzes un pašvaldības sadarbības iespējām. Plkst. 17.20 aizsardzības ministrs apmeklēs Zemessardzes 3. novada štābu Rēzeknē.

Tāpat vizītes laikā R. Bergmanis tiksies ar Preiļu novada domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu, Ludzas novada domes priekšsēdētāju Alīnu Gendeli un Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, lai pārrunātu aktuālos sadarbības jautājumus.

Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kuras mērķis ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā. Zemessardzes galvenie uzdevumi ir veidot un apmācīt specializētos kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma bataljonus, pildīt valsts aizsardzības uzdevumus, piedalīties starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos, kā arī sagatavot Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē.

Savukārt Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un vadīta jauniešu interešu izglītības forma, kuras mērķis ir jaunatnes izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības, fizisko spēju un disciplīnas sekmēšanā.

Vienlaikus Jaunsardzes uzdevums ir ieinteresēt jauniešus par militāro dienestu, tādējādi paplašinot motivēta profesionālā dienesta personālsastāva atlases iespējas.

Jaunsardzē jaunieši iestājas brīvprātīgi. Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadam.

Publicēts 11 MAIJS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0