Piemaksas pie pabalstiem papildinās mājsaimniecības maciņu - Ludzas Zeme

Piemaksas pie pabalstiem papildinās mājsaimniecības maciņu

0
(0)

Par divu un vairāk bērnu audzināšanu no viena līdz 20 gadu vecumam pie ģimenes valsts pabalsta turpmāk piešķirs piemaksas, kas būs atkarīgas no bērnu skaita. Tā, piemēram, Kārsavas novadā ir 83 daudzbērnu ģimenes, un 22 no tām piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātas ģimenes statuss, ziņo sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Dace no Kārsavas novada viena audzina četrus bērnus vecumā no diviem līdz piecpadsmit gadiem. Pašlaik trīs bērni apmeklē Mērdzenes pamatskolu, bet mazais Roberts tikai nākamgad ies bērnudārzā. Dace atzīst, ka pašlaik sanāk dzīvot pārsvarā no bērnu pabalstiem, jo strādāt vēl nevar un diemžēl – nav arī kur.

Dace īsti precīzi neatceras saņemamo pabalstu nosaukumus, taču kopējā summa, ko ģimene saņem pabalstos, salīdzinājumā ar tēriņiem ir neliela.

”Pērn kopējā summa bija 228 eiro, šogad – 259 eiro. Par diviem bērniem alimenti un par diviem bērniem ir vienkārši ģimenes valsts pabalsts. Ar martu it kā 118 eiro būs klāt. Man tas ļoti daudz ko nozīmē,” turpina daudzbērnu mamma, uzsverot, ka gan par mājas īri Kārsavas pilsētas centrā, gan par komunālajiem pakalpojumiem un malku viņai mēnesī jāsamaksā kopā pat vairāk nekā 200 eiro.

“Paldies Dievam, ka ir brīvpusdienas. Bērni braukā uz skolu uz Mērdzeni, arī viss par brīvu ir. Ziemassvētku pabalsts ir katram bērnam pa 50 eiro. Kad bija humānā palīdzība, mēs dabūjām dīvānu, galdiņu, krēsliņus,” stāsta Dace.

Katra pašvaldība pati lemj, cik lielā apmērā un kā atbalstīt daudzbērnu ģimenes. Kārsavas novadā, kur dzīvo Dace ar bērniem, ir 83 daudzbērnu ģimenes un 22 no tām piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss. Sociālā dienesta vadītāja Andžela Malakāne uzskata, ka pateicoties piemaksai pie ģimenes valsts pabalsta daudzbērnu ģimeņu dzīves līmenis paaugstināsies, taču atbalsta mehānisms ģimenēm ar bērniem ir pilnveidojams gan valsts, gan pašvaldības līmenī.

Latvijā pēc pēdējās tautas skaitīšanas datiem ir 33 tūkstoši daudzbērnu ģimeņu. Ģimenes valsts pabalsts Latvijā par pirmo bērnu ir 11 eiro, par otro – 22 eiro, par trešo un nākamajiem 34 eiro. Šogad piemaksai pie šī pabalsta, ko iedzīvotāji savos bakas kontos saņems līdz aprīļa beigām, piešķirti 23 miljoni eiro.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0