Pāvests Francisks kritizē pastāvošo tirgus ekonomiku - Ludzas Zeme

Pāvests Francisks kritizē pastāvošo tirgus ekonomiku

0
(0)

No – Lenta.ru – Pāvests Francisks pakļāva skarbai kritikai pašreizējo tirgus ekonomiku, norādot uz sociālo nevienlīdzību. Savu viedokli viņš izteica 16. maijā, intervijā žurnālam La Croix. 

Pēc pontifika vārdiem, pasaules globālajai ekonomiskajai sistēmai piemīt “elkdievība attiecībā pret naudu”. Vairāk kā 80% cilvēces bagātības atrodas aptuveni 16% pasaules iedzīvotāju rokās. Viņš konstatēja, ka pilnībā brīvs tirgus nestrādā.

Francisks atzīmēja, ka tirgus pats par sevi ir laba lieta, bet valstij tajā pašā laikā jānodrošina kontrole un jāseko, lai tiktu ievērots balanss. Precizejot, valstij ir jānodrošina – “Tas, ko mēs saucam par sociālo tirgus ekonomiku.”.

Tāpat Francisks kritizēja rietumu demokrātiju eksporta politikas attiecībā bre tādām islāma valstīm, kā Irāka vai Lībija. Pēc viņa vārdiem, tieši ar šo jautājumu nepieciešams nodarboties, saduroties ar islāma terorismu. Viņš teica, ka: “Mēs nedrīkstam kustēties uz priekšu, neņemot vērā kultūras īpatnības”.

Pāvests atzina, ka Eiropai piemīt kristietiskas saknes. Viņš norādīja: “Kristietībai nepieciešams par tām rūpēties un kopt – bet kalpošanas un kāju mazgāšanas garā”, uzsverot, ka runa šeit ir nevis par koloniālu politiku, bet gan par “kalpošanu”. 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0