Pārsūdz tiesas spriedumu par Bartaševiča ģimenes goda aizskārumu - Ludzas Zeme

Pārsūdz tiesas spriedumu par Bartaševiča ģimenes goda aizskārumu

0
(0)

Reģionālā laikraksta “Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža ir iesniegusi apelācijas sūdzību saistībā ar Rēzeknes tiesas Balvos lēmumu daļēji apmierināt Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča (SC) un viņa sievas Olgas prasību pret laikrakstu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesa atzina laikrakstā “Ludzas Zeme” publicēto ar Bartaševiču ģimeni saistīto informāciju par nepatiesu un uzlikusi avīzei par pienākumu to atsaukt. Saskaņā ar tiesas lēmumu laikrakstam arī būtu jāizmaksā katram no prasītājiem morālā kompensācija 3000 eiro apmērā.

Linuža aģentūrai LETA jau iepriekš atzina, ka pārsūdzēs minēto tiesas spriedumu. “Esmu šokēta, jo tiesas process, pēc manām domām, ritēja normāli, mēs bijām pārliecinoši, bet, lūk, šāds spriedums. Esmu mācīta ticēt godīgumam, taču tagad esmu apņēmības pilna pārsūdzēt šo spriedumu nākamajā instancē,” teica Linuža.

Laikraksta redaktore pauda, ka viņai, iespējams, bijis jāizsaka noraidījums šim tiesas sastāvam, jo līdz viņai esot “nonākušas nelāgas ziņas”. “Aizvien vairāk nāku pie secinājuma, ka vārda un preses brīvības Latvijā ar katru mirkli kļūst arvien mazāk. Visu diemžēl izlemj nauda, kuras, protams, Bartaševiču saimei nav maz,” izteicās Linuža.

Laikraksta vadītāja domā, ka Rēzeknes mēra mērķis ir laikraksta “Ludzas Zeme” iebiedēšana un “nolikšana pie vietas”, lai pirms vēlēšanām neviens Bartaševiču nekritizētu.

Prasības pieteikums liecina, ka Bartaševičs par godu un cieņu aizskarošām ziņām uzskata vairākas publikācijas laikrakstā “Ludzas Zeme”. Kopumā pieteikumā minētas 14 publikācijas, vairākas no tām ir pārpublicētas no interneta portāla “kompromat.lv”. Rakstos informācija, pēc Bartaševiču domām, esot nepatiesa. Pašvaldības vadītājs un viņa sieva pieprasījuši atsaukt ziņas un katrs pieprasījis 5000 eiro kompensāciju.

Laikraksta “Ludzas Zeme” redaktore iepriekš pauda pārliecību, ka Rēzeknes mēra mērķis ir iebiedēt laikrakstu, lai tas pārstāj kritizēt politiķi. “Jā, mēs esam politiķi kritizējuši un turpināsim to darīt. Diemžēl uz kontaktu ar laikrakstu Bartaševičs nenāk un savu viedokli avīzei nepauž, lai gan esam to lūguši arī ar domes preses dienesta starpniecību,” teica Linuža.

Publicēts 03 MARTS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0