Parakstīts līgums par Ludzas linu fabrikas ēku nojaukšanu - Ludzas Zeme

Parakstīts līgums par Ludzas linu fabrikas ēku nojaukšanu

Parakstīts līgums par Ludzas linu fabrikas ēku nojaukšanu
0
(0)

Jau kopš deviņdesmitajiem gadiem tā saucamajā linu fabrikas teritorijā nenotiek nekāda saimnieciskā darbība, tikai pussagruvušie vecie angāri un ķieģeļu tornis atgādina, ka kādreiz te strādāja cilvēki. Teritorija ir plaša – gandrīz 9 ha, to varētu izmantot uzņēmējdarbības attīstībai – piemēram, iznomāt uzņēmējiem, informē Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja Ilona Igovena.

2017. gada beigās Ludzas novada pašvaldība saņēma priecīgu ziņu par to, ka tika atbalstīts projekts “Inovatīva degradēto teritoriju reģenerācija pārrobežu reģionu ilgtspējīgai attīstībai”  ar saīsinātu nosaukumu “BrownReg”, līdz ar to pašvaldība saņems ES finansējumu un varēs īstenot savu seno ieceri – sakārtot bijušās linu fabrikas teritoriju. Ceļš līdz izpildei bija diezgan garš, bet 28. augustā Ludzas novada pašvaldība parakstīja būvdarbu līgumu ar ārvalstu komersantu – OU Fixdem Eesti filiāli Latvijā par bijušās Ludzas linu fabrikas ēku un būvju nojaukšanu un teritorijas sakārtošanu, un plānots, ka jau līdz šī gada beigām Krāslavas ielā 1 Ludzā tiks novākti ēku grausti, nocirsti koki un krūmi, izrautas koku saknes, aizbērtas bedres, savākti atkritumi, līdzināta teritorija.

Pašreiz daudzi vietējie iedzīvotāji īsina ceļu no Runtortas līdz pilsētai, ejot cauri šai bīstamajai teritorijai, nebaidoties no pussagruvušām ēkām un aizaugušām bedrēm, tāpēc pašvaldība lūdz iedzīvotājus, uzsākoties būvdarbiem, netuvoties darbu norises vietām, ievērot aizlieguma zīmes un nožogojumus, jo ēkas tiks demontētas ar lieljaudas tehniku.

Darbi tiks veikti Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam līdzfinansētā projekta “Inovatīva degradēto teritoriju reģenerācija pārrobežu reģionu ilgtspējīgai attīstībai” BrownReg ietvaros. Ludzas novada pašvaldības kopējās projekta izmaksas ir 460 559.65 EUR. Projekta līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda ir 391 475.70 EUR. Projekta vadošais partneris ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte, sadarbības partneri – Ludzas novada pašvaldība, Ignalinas un Kupišķu rajonu pašvaldības (Lietuva); šogad un nākamgad partneri īstenos dažādas aktivitātes – seminārus, konferenci.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0