Nodokļa pārmaksu par attaisnotajiem izdevumiem var pieprasīt visu 2016.gadu - Ludzas Zeme

Nodokļa pārmaksu par attaisnotajiem izdevumiem var pieprasīt visu 2016.gadu

0
(0)

LETA – Fiziskās personas visa 2016.gada laikā var brīvprātīgi iesniegt gada ienākumu deklarācijas par iepriekšējiem trim gadiem, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, norāda Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju par 2015.gadu kopā ar attaisnojuma dokumentiem var iesniegt visa 2016.gada laikā un līdz pat 2019.gada 17.jūnijam. Visu 2016.gadu vēl var iesniegt deklarāciju un pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2013. un 2014.gadu.

Gada ienākumu deklarācijas gan elektroniski, gan papīra veidā šogad var iesniegt ne tikai VID klientu apkalpošanas centros, bet arī Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros visā Latvijā.

VID atgādina, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksa ir paredzēta par šādiem izdevumiem – attaisnotie izdevumi par izglītību, attaisnotie izdevumi par ārstnieciskajiem pakalpojumiem (izņemot redzes asumu koriģējošu optikas izstrādājumu (briļļu un lēcu) iegādes izdevumus un izdevumus par ārstniecības līdzekļu (ārstniecisko preparātu, zāļu un vitamīnu), medicīnas ierīču un preču iegādi, attaisnotie izdevumi par veselības apdrošināšanas prēmiju maksājumiem apdrošināšanas sabiedrībām, veiktie ziedojumi un dāvinājumi, privātajos pensiju fondos veiktās iemaksas, apdrošināšanas prēmiju maksājumi atbilstoši dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu), ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecību iegādes izmaksas, ja šīs apliecības bijušas nodokļa maksātāja īpašumā vismaz 60 mēnešus.

Publicēts 05 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0