Nelikumīgas meža cirtes, mūsu pusē uzsākti jau 6 kriminālprocesi - Ludzas Zeme

Nelikumīgas meža cirtes, mūsu pusē uzsākti jau 6 kriminālprocesi

0
(0)

Pēdējā laikā policijā regulāri tiek saņemti paziņojumi par to, ka notiek patvaļīgas meža cirtes valsts mežos, šogad jau uzsākti 6 kriminālprocesi, informē VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore Jeļena Rutkovska.

Konstatēta patvaļīga meža cirte Ludzas novada Briģu pagastā, vainīgas personas noskaidrotas, to ir izdarījuši kādi 2 vietējie iedzīvotāji. Vēl viena nelikumīga cirte ir Ciblas novadā Līdumnieku pagastā. Bet Kārsavas novadā Goliševas pagastā vienā mežā konstatētas pat 4 patvaļīgas cirtes. Noskaidrots, ka kādi 2 vietējie vīrieši ir saistīti ar dažām no nelikumīgām ciršanām. Iespējams, ka parējās nelikumīgas koku cirtes ir izdarījuši arī kādi citi vietējie iedzīvotāji, kuri izmantoja koksni malkai.  

Tiek atgādināts, ka par patvaļīgu koku cirti ir paredzēta kriminālatbildība. Likums nosaka, ka par patvaļīgu koku ciršanu svešā mežā vai citā svešā zemes platībā, pat nelielā apmērā (kad iedzīvotāji izcirta tikai kādus 2-3 kokus malkai) ir brīvības atņemšanas sods līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

Ja nelikumīga koku cirte ir izdarīta valsts īpaši aizsargājamā dabas teritorijā — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

Bet par patvaļīgu koku ciršanu, iznīcināšanu vai bojāšanu, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums, — soda jau ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Publicēts 04 APRĪLIS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0