Mežvidu pamatskolas skolēni papildina zināšanas neformālās izglītības pasākumos - Ludzas Zeme

Mežvidu pamatskolas skolēni papildina zināšanas neformālās izglītības pasākumos

0
(0)

2017./2018.m.g. Mežvidu pamatskolā uzsāka dalību ESF projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, lai nodrošinātu izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus, informē skolotāja Jolanta Silicka.

Skolā notika nodarbības individualizētam mācību atbalstam, nodarbību cikls „Jaunie mākslinieki”, kuras vadīja skolotāja Elīna Grabovska. Mērķis – veicināt skolēnu radošo spēju apzināšanos, attīstību un izpausmi jebkurā darbā. Veicināt skolēnu nacionālās identitātes apziņas veidošanos. Nodarbībās individualizētam mācību atbalstam izglītojamiem ar mācību grūtībām – padziļināt priekšstatu ar mākslas pasaules daudzveidību, veidot pieredzi vērtēt mākslas darbu; raisīt interesi par vizuālās daudzveidības izpausmēm.

Skolotājas Jolantas Silickas vadībā tika vadītas nodarbības “Galda spēles”, kur skolēni apguva šaha, dambretes, galda tenisa un novusa spēļu prasmes.  Decembrī skolā norisinājās Ziemassvētku turnīrs “Saldā dambrete”. Turnīrā skolēni sacentās 2 grupās: 1.-6.klases un 7.-9.klašu skolēni. Kopumā dambretes turnīrā savām prasmēm mērojās 23 skolēni.

Skolotājas Ingunas Pašānes vadībā maijā 7.-9. klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Saulkrastu velosipēdu muzeju, kur apskatāma unikāla velosipēdu kolekcija – vienīgā Latvijā, Saulkrastu Balto kāpu, no kuras paveras skaists skats uz jūru, Medicīnas muzeju, kur gida pavadībā skolēni iepazinās ar medicīnas attīstību Latvijā no pirmsākumiem līdz mūsdienām, Rīgas Motoru muzeju, kur ir aplūkojama seno spēkratu ekspozīcija. Tehniski radošajā darbnīcā “Vēja ģenerators” skolēni tika iepazīstināti ar vēja ģeneratoru attīstību Latvijā, un varēja paši modelēt savus vēja ģeneratorus un pārbaudīt to jaudu ar mākslīgā vēja palīdzību.

Projekta ietvaros skolotāja Inguna vadīja nodarbības audzēkņiem ar augstiem mācību sasniegumiem fizikā un ķīmijā. Nodarbības bija lietderīgas, jo skolēni ieguva godalgotas vietas ķīmijas un fizikas mācību priekšmetu olimpiādēs. Tika vadītas nodarbības arī audzēkņiem ar mācību grūtībām, skolēniem bija iespēja papildināt savas zināšanas par dažādām tēmām.

Dalība projektā deva iespēju izglītojamajiem uzlabot savas individuālās kompetences un mācību sasniegumus, veidojot sapratni par kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas alternatīvu neformālās izglītības pasākumu ietvaros.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0