Mežvidu dzelzceļa stacijā likvidēs piesārņojumu - Ludzas Zeme

Mežvidu dzelzceļa stacijā likvidēs piesārņojumu

Mežvidu dzelzceļa stacijā likvidēs piesārņojumu
0
(0)

VAS Latvijas Dzelzceļam līdz 13. augustam norit sarunu procedūra par naftas produktu atkritumu utilizāciju dzelzceļa stacijā “Mežvidi”. Mērķis ir atsūknēt un utilizēt esošā piesārņojuma avotu ar naftas produktiem. Iepirkumā minēts, ka naftas produktu uzglabāšanas tvertnes saturs ir smagie metāli un sakrājušies atmosfēras nokrišņi.


Latvijas Dzelzceļa preses sekretārs Māris Ozols informēja, ka stacija “Mežvidi” ir viena no vairākām vēsturiskā piesārņojuma vietām dzelzceļa tuvumā. Tā radusies padomju laikos, kad vides aizsardzības standarti nebija ne tuvu tik augsti, kādi tie ir tagad. “Mežvidu” stacijas apkaimē piesārņojums 480 kubikmetru platībā radies vietā, kur naftas produkti kādreiz uzglabāti apkures sistēmai. Pēc Latvijas Dzelzceļa pasūtījuma uzņēmums “VentEko” veica izpēti un konstatēja, ka gruntsūdeņi šai vietā piesārņoti.
Latvijas Dzelzceļš ir izsludinājis iepirkumu, lai izvēlētos pretendentu, kurš novērsīs šo piesārņojumu. Plānots, ka līdz šī gada beigām vieta tiks attīrīta.
Tāpat M. Ozols piebilst, ka Latvijas dzelzceļam vēsturiskā piesārņojuma likvidēšana ir viena no prioritātēm vides pārvaldības jomā. Tāpēc uzņēmums mērķtiecīgi un secīgi novērš vēsturiski radīto piesārņojumu. Viens no lielākajiem šādiem projektiem ir vides sanācijas projekts Daugavpilī Lokomotīvju remonta depo, kur vairāku gadu garumā tiek attīrīti gruntsūdeņi no padomju laikā radītā piesārņojuma.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0