Martišos plāno ierīkot centrālo kanalizāciju - Ludzas Zeme

Martišos plāno ierīkot centrālo kanalizāciju

0
(0)

Martiši ir viens no tiem mazajiem Latgales ciemiem, kur ļaudis ir gatavi pievienot savu mājokli vienotajai kanalizācijas sistēmai. Tiesa, pašvaldībām nav naudas, lai šādu sistēmu ierīkotu. Tāpēc tiek cerēts uz Eiropas Savienības vai valsts finansējumu. Sliktākajā gadījumā vajadzēs ņemt aizdevumu, informē sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Pērn pieņemtie noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu nosaka prasības, kas būs jāievēro iedzīvotājiem, kuri savus īpašumus nav pieslēguši centralizētai kanalizācijas sistēmai. Ar jauno sistēmu valsts vēlas mudināt iedzīvotājus pieslēgties vienotajai kanalizācijas sistēmai.

Analizējot situāciju ciematā, atklājusies nepatīkama aina – blīvi apbūvētā teritorijā, kāda ir Martišu ciemats, netīrie ūdeņi no privātmāju kanalizācijas nonāk ne tikai virszemes ūdeņos, bet arī meliorācijas sistēmā.

Ludzas novadā visos ciematos daļa māju ir pieslēgta pie centrālās kanalizācijas, daļa – nav. Pašvaldība plāno, sākot ar Martišu ciematu, uzsākt kanalizācijas sakārtošanu visos novada ciematos.

Pašlaik tiek plānoti līdzekļi budžetā tehniskā projekta izstrādei kanalizācijas sistēmas ierīkošanai Martišu ciematam, skaidro Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Maslovskis.

Līdz 2022. gadam pašvaldībām būs jāizveido īpašs decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrs un tas jāuztur, kā arī jāizstrādā attiecīgi saistošie noteikumi.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0