Ludzas muzejā notiks fotoizstādes Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas atklāšana - Ludzas Zeme

Ludzas muzejā notiks fotoizstādes Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas atklāšana

Ludzas muzejā notiks fotoizstādes Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas atklāšana
0
(0)

Ludzas Novadpētniecības muzejā (Kuļņeva ielā 2, Ludzā) 19. oktobrī plkst. 14.00 notiks Latvijas Dabas fonda ceļojošās fotoizstādes “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas” atklāšanas pasākums. Izstāde būs apskatāma līdz šī gada 3. novembrim, informē Ludzas Novadpētniecības muzejs.

Latgales Sauleskalna apkārtnes dziļie un tīrie ezeri ir pazīstami ar savu unikālo floru un faunu – nekur citur Latvijā un arī Baltijā nav vienkopus sastopami tik daudzi lieli un tīri dzidrūdens ezeri ar ļoti augstu ūdens kvalitāti un dzidrību, kuros mājo tik daudz retas un aizsargājamas sugas. Tāpēc šie ezeri un Sauleskalna ezerzeme ierindojama starp Latvijas izcilākajām dabas vērtībām. Savukārt Sauleskalna ezerzemes ainava ir viena no skaistākajām un iezīmīgākajām visā Latvijā. Taču Sauleskalna ezeri šobrīd daudzviet ir aizauguši, kā arī to apkaimes ainava degradējas. Lai pievērstu uzmanību Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām un veicinātu ilgtspējīgu vērtīgo ezeru apsaimniekošanu, Latvijas Dabas fonds īsteno projektu “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Projekta galvenais mērķis ir sekmēt harmonisku ezerzemes dabas un saimniecisko vērtību attīstību, lai nākotnē šajā unikālajā teritorijā notiktu praktiska ezeru un dabas kvalitātes uzlabošanās, kā arī tiktu veicināta novada saimnieciskās dzīves attīstība. Tāpat ir svarīgi veicināt Sauleskalna ezerzemes popularitāti Latvijā, vietējo cilvēku lepnumu un piederības apziņu, kā arī vairot iemaņas, lai ar vienkāršiem un videi draudzīgiem apsaimniekošanas paņēmieniem saglabātu dzidrūdens ezeru dabas vērtības.

Projekta ietvaros Latvijas Dabas fonds aicina uz ceļojošu izstādi “Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”. Tajā LDF eksperti apkopojuši 1920.-1930. gadu fotogrāfijas, kā arī 1950.-1960. gadu attēlus un pēdējo 20 gadu laikā uzņemtas fotogrāfijas, kuras atspoguļo Sauleskalna ezerzemes unikālo ainavu un dabas vērtības. Izstāde dosies uz astoņām vietām Latgalē, Sauleskalna ezerzemē vai tās apkārtnē un būs skatāma Skaistā, Dagdā, Aulejā, Krāslavā, Kombuļos, Aglonā, Ludzā un Preiļos.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0