Loģistikas centra izveide Ludzā novērtēta pozitīvi - Ludzas Zeme

Loģistikas centra izveide Ludzā novērtēta pozitīvi

0
(0)

Latgales reģiona attīstību nodrošinās esošo biznesa modeļu maiņa, teikts šodien valdības sēdē nolasītajā Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par tautsaimniecības attīstību reģionos. Ziņojumā ministrija arī detalizētāki pievērsusies Latgales ekonomikai, vēsta ziņu aģentūra LETA.

EM norādīja, ka lielāko daļu – 41% – no Latgales iekšzemes kopprodukta (IKP) nodrošina Daugavpils, kam ar 15% seko Rēzekne. Tāpat no visiem ekonomiski aktīvajiem Latgales uzņēmumiem 25% atrodas Daugavpilī, bet 10% Rēzeknē. Kopumā Latgalē visvairāk darbojas mazie uzņēmumi, kas nodarbina līdz deviņiem cilvēkiem – šādu uzņēmumu ir 95%, bet 5% uzņēmumu nodarbina virs desmit darbiniekiem.

EM arī informēja, ka Latgalē ir zemākā vidējā darba samaksa – 2016.gadā tā bija 592 eiro, turpretī Rīgā tā bija 971 eiro, Pierīgā – 805 eiro, Zemgalē – 725 eiro, Kurzemē – 716 eiro, bet Vidzemē – 675 eiro. Salīdzinot ar citiem reģioniem, Latgalē ir arī visaugstākais bezdarba līmenis.

Tajā pašā laikā EM atzinīgi izteicās par Latgalē strādājošiem uzņēmumiem, kuriem ir nākotnes potenciāls, piemēram, dokumentu un naudas atpazīšanas iekārtu ražotājs SIA “Regula Baltija”, lielformāta saplākšņā ražotājs SIA “Verems RSEZ”, elektronisko un elektrisko vadu un kabeļu ražotājs SIA “Axon Cable”, optisko šķiedru kabeļu ražotājs SIA “Light Guide Optics International”, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības mašīnu ražotājs SIA “Zieglera mašīnbūve”.

EM norādīja, ka Latgales reģionā uzņēmējdarbību un zinātni palīdz virzīt Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Būvniecības tehnikums, Rēzeknes Tehnikums, Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatori Rēzeknē un Daugavpilī, Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona un Latgales Uzņēmējdarbības centrs.

EM arī atzinīgi novērtēja industriālo zonu attīstību Latgales reģionā, izceļot tādus piemērus kā “NP Daugavpils biznesa parks”, “NP Rezekne Business Park”, Daugavpils ziemeļu rūpnieciskā zona un loģistikas centra izveide Ludzā.

Kopumā EM vērtējumā Latgales reģiona attīstību turpmāk var nodrošināt fokusēta reģiona centru attīstība, cilvēkresursu attīstība, industriālās zonas, ārvalstu investīciju piesaistes programma, tehnoloģiju pārnese un biznesa modeļu maiņa.

Publicēts 17 MAIJS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0