LELB liedz sievietēm kļūt par mācītājām - Ludzas Zeme

LELB liedz sievietēm kļūt par mācītājām

0
(0)

LETA: Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīcas (LELB) sinode piektdien tomēr grozījusi baznīcas Satversmi, aizliedzot ordinēt sievietes, sociālajā vietnē “Twitter” vēsta mācītāji.

Mācītājs Ivo Pavlovičs, komentējot grozījumus, norāda, ka šis lēmums pieņemts ar 201 balsi “par”, 59 “pret”, bet atturējušies 22, kas esot spēcīga liecība tam, ka LELB “Dieva Vārds ir autoritāte”. “Ordinēs tikai vīriešus,” viņš piebilst.

Savukārt Māris Pētersons norāda, ka par vienīgi vīriešu ordināciju nobalsojuši 77%.

Oficiālus balsojuma rezultātus LELB vēl nav darījusi zināmus, norādot, ka pat tiem sabiedrība tiks informēta nedaudz vēlāk, pēc oficiālas balsu apkopošanas.

Latvijas Universitātes (LU) Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode intervijā Latvijas Radio atzīmēja, ka aizlieguma ordinēt sievietes nostiprināšana LELB Satversmē pavērs iespējas represēt baznīcā cilvēkus, kas domā pretēji.

Teoloģe prognozēja, ka Jāņa Vanaga iecerētās izmaiņas LELB pamatlikumā pasliktinās Latvijas luteriskās baznīcas attiecības ar kolēģiem pasaulē. Balode pieļāva, ka šāda rīcība ir sekas neokonservatīvisma uzplaukumam Eiropā, kas iet līdztekus politiskajām tendencēm autoritārisma virzienā.

Balode atzīmēja pretrunu, – lai arī sievietes nedrīkstēs tikt ordinētas mācītāja amatā, Lutera akadēmijā, kas izglīto topošos luterāņu mācītājus, docē sievietes.

Kā ziņots, Rīgas Domā šajā piektdienā un sestdienā norisinās LELB 27.Sinodes sēde. Tajā tiks apspriesti LELB Satversmes grozījumi un pieņemti attiecīgi lēmumi. Viens no grozījumiem paredz noteikt, ka ordināciju garīdznieka amatā var lūgt tikai vīrietis, lai arī līdz šim spēkā esošais Satversmes 133.pants noteicis, ka ordināciju var lūgt ikviens, kurš ir atbilstoši LELB kārtībai Dieva aicināts un sagatavots mācītāja amatam.

Publicēts 04 JŪNIJS 2016 

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0