Latgols juniori triumfē 1. līgas čempionātā - Ludzas Zeme

Latgols juniori triumfē 1. līgas čempionātā

0
(0)

Aizkrauklē par Latvijas čempionāta 1. līgas uzvarētāju kļuva Ludzas komanda “Latgols juniori”, kas aizraujošā finālā pēcspēles metienu sērijā ar 38:36 pārspēja “Celtnieks Rīga-2”, vēsta Latvijas Handbola federācija.

Jāatgādina, ka regulāro čempionātu “Celtnieks Rīga-2” noslēdza 2. vietā aiz Skrīveri/Aizkraukle, bet “Latgols juniori” bija vien piektajā vietā. Rīdzinieki izslēgšanas spēles sāka no pusfināla, kur ar 33:22 pieveica ONSC/HK Ogre, savukārt ludzānieši vispirms ceturtdaļfinālā ar 30:25 pieveica RPI-seniorus, bet pusfinālā pēcspēles metienos ar 38:37 pieveica Skrīveri/Aizkraukle. Savstarpējās spēlēs “Celtnieks-2” un “Latgols juniori” uzvaras dalīja uz pusēm – pirmajā aplī ar 36:26 pārāki bija ludzānieši, bet otrajā aplī rīdzinieki revanšējās – 33:31.
Finālspēli veiksmīgāk iesāka “Latgols juniori”, kuri pēc Armanda Usāna un Artūra Skovnas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. “Celtnieks-2” spēja rezultātu līdzsvarot un arī pārņemt vadību (4:3), taču tikai uz īsu brīdi, jo puslaika turpinājumā ludzānieši to atguva un iekrāja vairāku vārtu pārsvaru. Desmit minūtes līdz puslaika beigām Edvīns Mekšs panāca +4, bet puslaika pārtraukumā “Latgols juniori” devās ar triju vārtu pārsvaru – 17:14.
Otrā puslaika sākumā pēc Normunda Blomes metiena “Celtnieks-2” pietuvojās līdz minimumam, tomēr vadību ludzānieši tā arī neatdeva un vēlāk atkal atrāvās līdz +3. Otrā puslaika izskaņa gan izvērtās saspringta, jo pie rezultāta 30:28 “Latgols junioru” labā “Celtnieks” veica triju vārtu izrāvienu un pirmoreiz kopš spēles sākuma izvirzījās vadībā – 31:30. Pēdējo pusminūti komandas uzsāka pie neizšķirta rezultāta, bet pēdējās sekundēs ātrajā uzbrukumā aizskrēja ludzānietis Kristaps Logins, kura metienu līdz ar spēles beigu signālu atvairīja Artūrs Buračevskis. Pēc 60 minūtēm neizšķirts – 33:33.
Tādējādi uzvarētāju nācās noteikt pēcspēles metienu sērijā. Ludzānieši visos piecos mēģinājumos bija precīzi, kamēr rīdziniekiem trešajā metienu sērijā savu iespēju neizmantoja Artūrs Kļaviņš – viņa metienu atvairīja Rolands Ļebedevs, nodrošinot “Latgols junioriem” triumfu 1. līgā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!