Labosim pirms 10 gadiem pieļautās kļūdas - Ludzas Zeme

Labosim pirms 10 gadiem pieļautās kļūdas

Labosim pirms 10 gadiem pieļautās kļūdas
3
(8)

Jānis Romancāns, deputātu kandidāts Ludzas novada pašvaldību vēlēšanās no Saskaņas saraksta

 

Katrs no mums katru dienu izdara lielāku vai mazāku izvēli. Katra no tām lielākā vai mazākā mērā ietekmē katra personīgo dzīvi vai ietekmē sabiedrību kopumā. Pašvaldību vēlēšanas ir viens no izšķirošajiem brīžiem, kad Jūsu izvēle, Jūsu balss ietekmē gan Jūsu, gan sabiedrības un novada dzīvi turpmākajos gados.

Pirms 10 gadiem “Saskaņa” iestājās pret administratīvi teritoriālo reformu, bet tad pie varas esošie politiķi izdarīja kļūdu. Sadalīja Ludzas rajonu vairākos nelielos novados. Šogad līdz ar pašvaldību vēlēšanām, ievēlētajiem deputātiem nāksies labot viņu kļūdas, kā arī palīdzēt sabiedrībai pārdzīvot pandēmijas radītos sarežģītos apstākļus. Mums tagad ne tikai jāapvieno četri novadi kopā, bet jānodrošina godīga budžeta sadaļa tā, lai lielajā novadā netiek aizmirsts neviens pagasts, ciems un pats galvenais, lai netiek aizmirsts cilvēks. Uzskatu, ka mums, deputātiem, jāspēj sadzirdēt un saprast dažādu sociālo grupu vajadzības un problēmas.

Attīstībai jānotiek ne tikai mūsu novada pilsētās – Ludzā, Zilupē, Kārsavā, bet arī attālākajās apdzīvotajās vietās, nodrošinot un atvieglojot iedzīvotāju mobilitāti jebkuros apstākļos. Ja problēmas rada ceļi, tad jānodrošina ceļu tīrīšana ziemā un remonts vasarā. Bet, ja ceļš ir avārijas stāvoklī, tad remonts jāveic nekavējoties. Ja problēmas ir ar skolas vai bērnudārza pieejamību, tad jānodrošina transports pēc iespējas tuvāk bērna dzīvesvietai. Mēs esam par to, lai skolās un bērnudārzos skanētu bērnu čalas un kūsātu dzīvība, nevis būtu redzami tikai tukši logi.

Pašvaldībai vislabāk jāpārzina savu iedzīvotāju vajadzības arī sociālajā jomā. Topošajā Ludzas novadā jāapvieno labākie sociālās palīdzības veidi, lai pēc novadu apvienošanas neviens iedzīvotājs nejustos sociāli atstumts. Nepieciešams nodrošināt cilvēku cienīgu dzīves līmeni un atbalstu mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, palīdzēt skolēniem, jauniešiem, vientuļiem cilvēkiem. Attīstīsim sporta infrastruktūru, jaunas atpūtas zonas, kultūras norisi un sabiedriskā labuma organizācijas.

Un, manuprāt, vissvarīgākais – jauniešu noturēšana tepat Ludzas novadā. Viņi neredz šeit savu izaugsmi un perspektīvu, tāpēc ir vajadzīgas jaunas darba vietas. Pandēmijas ietekme paver jaunas iespējas arī tūrisma jomā tepat sava novada ietvaros, izmantojot novada milzīgo dabas potenciālu. Tas tikai jāattīsta tālāk, jo arī tūrismā veidojas jaunas darba vietas. Jāpiesaista investori jaunu ražojošu uzņēmumu izveidošanai, ko var paveikt, pastiprinot sadarbību ar ārvalstu partneriem. Lai piesaistītu uzņēmējus un rastos ražotnes Ludzas novadā, pašvaldībai jāpalielina grantu atbalsts vietējiem uzņēmējiem.

Tiekoties ar vēlētājiem, bieži nākas dzirdēt frāzi – es nebalsoju, jo no manas balss nekas nemainās. Teikšu tā, ja Jūs nebalsojat, tad citi Jūsu vietā pieņem lēmumu par Jūsu nākotni. Nepalieciet malā, bet iesaistieties sava novada, pilsētas, pagasta, ciema dzīves norisē un attīstībā, lai Jums un Jūsu bērniem būtu labāka nākotne!

SDP “Saskaņa” ir lielākā Latvijas partija. Saskaņas vērtības ir tuvas katram no mūsu novada iedzīvotājiem. Es, Jānis Romancāns, ar jūsu atbalstu nodrošināšu novada attīstību un sociālo aizsardzību.

5. jūnijā Ludzas novada pašvaldību vēlēšanās aicinu balsot par sarakstu Nr. 1 un atbalstīt mani, kā Jūsu interešu pārstāvi.

 

Politisko reklāmu apmaksāja Saskaņa

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 3 / 5. 8