Kārsavas vidusskolas 11.a klases skolēni gūst uzvaru Latvijas Kultūras kanona konkursā - Ludzas Zeme

Kārsavas vidusskolas 11.a klases skolēni gūst uzvaru Latvijas Kultūras kanona konkursā

Kārsavas vidusskolas 11.a klases skolēni gūst uzvaru Latvijas Kultūras kanona konkursā
0
(0)

Jau septīto gadu Latvijas Kultūras akadēmija sniedz vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā, organizējot Latvijas Kultūras kanona konkursu. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus, informē Kārsavas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Anita Lele.

Kultūras kanona konkursa 2018–2019 mērķis ir nodrošināt jauniešu praktisku un radošu iesaisti Latvijas valsts simtgades kultūras programmas izpētē, kā arī Latvijas skolas somas satura identificēšanā. 2018./2019. mācību gadā ikgadējā Kultūras kanona konkursa moto ir “Kultūras kanona vērtības mūsdienu Latvijas kultūras dzīvē un katra jaunieša skolas somā”.

Šogad konkursam pirmo reizi pieteicās Kārsavas vidusskolas skolēni. Septembris 11.a klases skolēniem pagāja Latvijas Kultūras kanona zīmē. Kopīgi tika pētītas Latvijas Kultūras kanona vērtības un iepazīts aktuālais kultūras piedāvājums, aktualizējot tos kultūras un mākslas notikumus, kurus skolēni vēlētos piedzīvot un popularizēt Latvijas simtgades kontekstā. Skolēni savā  pasākumu programmā iekļāva Latgales simtgades kongresam veltītos pasākumus, aktualizējot Franča Trasuna lomu mūsu valsts vēsturē, viņa devumu literatūrā un Ingas Ābeles romānu „Klūgu mūks”. Tāpat skolēni programmā iekļāva spēlfilmu „Bille”, Baltu vienības dienu, rokoperu „Lāčplēsis” un gaismas festivālu „Staro Rīga”. Pasākumu programmas TOP 7 1. vietā skolēni ierindoja akciju „Apskauj Latviju!”

9. oktobrī skolēni devās uz Latgales vēstniecību GORS, kur žūrijas un skatītāju vērtējumam nodeva savu veikumu – videoprezentāciju „Kultūras pasākumu TOP 7 manā skolas somā”. Tā kā konkursa nolikums paredzēja izveidot komandu trīs cilvēku sastāvā, kas prezentēs kopīgo darbu, žūrijas priekšā stājās 11.a klases skolnieces Egita Potaša, Laine Pontaga un Lūcija Burmeistere. Meitenes argumentēti un pārliecinoši atbildēja uz visiem žūrijas jautājumiem, un komandas darbs vainagojās ar panākumiem – Kārsavas vidusskolas komanda guva uzvaru un tika izvirzīta uz konkursa otro kārtu, kas notiks janvārī Rīgā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0