Kārsavas novada dievnami ver savas durvis Baznīcu naktī. - Ludzas Zeme

Kārsavas novada dievnami ver savas durvis Baznīcu naktī.

0
(0)

Pirmo reizi, Baznīcu nakts ietvaros, savas durvis apmeklētājiem vērs vaļā Kārsavas Augšāmcelšanās evanģēliski luteriskā baznīca.

Baznīcas liktenis tās pastāvēšanas laikā nav bijis vieglis, bet, ar draudzes palīdzību, dievnams šobrīd atgūst savu kādreizējo skatu un arī vērtību vietējā sabiedrībā. Apkārt baznīcai plešas senatnīgs un vizuāli bagātīgs parks, kuru Baznīcu nakts pasākuma laikā (no plkst. 18.00) organizatori plāno pārvērst par skaņas un gaismas dārzu, kurā ikviens varēs rast mieru ikdienas steigā.

Uz baznīcas sienas ar video projekcijas palīdzību, tiks rādītas luterāņu baznīcas un Kārsavas pilsētas vecās fotogrāfijas, kā arī draudzes pārstāve Aina Zandere apmeklētājus izvedīs cauri dievnama vēstures takām. Muzikālo priekšnesumu „Skaņu dārzs” sniegs talantīgās Kārsavas novada jaunietes Modesta Lukša, Megija Petinena un Daniela Silicka. Savukārt gaismu šai vietai nesīs katrs no apmeklētājiem, kas ar skaistām domām nāks iepazīt vienu no vēl neiepazītajām Kārsavas novada vietām.

Savukārt Mežvidu ciema Skapulāra Dievmātes Romas katoļu baznīcā ir gaidāma plaša programma ar muzikāliem skaņdarbiem un draudzes lūgšanām no 18.00 līdz 24.00 naktī. Dievnamu piepildīs ar mūziku Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Isnaudas tautas mūzikas kapela „Reita gaiļi”, Mērdzenes sieviešu koris „Austra”, kā arī Mežvidu bērnudārza „Saulīte” audzēkņi, vokālais ansamblis „Bolss” un folkloras kopa.  Baznīcu nakts pasākuma izskaņā apmeklētāji un draudze vienosies lūgšanās un dziesmās pie ugunskura. 

Publicēts  06 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0