Kārsavas jaunieši ar velosipēdiem ceļo uz Lubāna ezeru - Ludzas Zeme

Kārsavas jaunieši ar velosipēdiem ceļo uz Lubāna ezeru

Kārsavas jaunieši ar velosipēdiem ceļo uz Lubāna ezeru
0
(0)

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Kārsavas novada jaunieši, konsultējoties ar jauniešu lietu speciālisti Solvitu Dzērkali un saņemot atbalstu, nolēma realizēt iniciatīvu un mērot ceļu cauri Latgalei, līdz Latvijas lielākajam ezeram – Lubānam. Par godu savam novadam, apmeklējot arī dažus no lielākajiem apskates objektiem, vēsta pašvaldība.

Pēdējie gaisa pūtieni velosipēda riepās un var sākt mērot ceļu. Vēl nenokļūstot pie pirmās atpūtas vietas – Salnavas, jaunieši iegriezās aplūkot Naudaskalna akmeni, kurš nesen tika celts vēlreiz gaismā, pateicoties Salnavas jauniešiem. Nedz nātres, nedz koki nespēja apturēt un jauniešiem izdevās to aplūkot.

Salnavā paķērot vēl vienu no braucējiem, jaunieši devās līdz Numernes valnim. Nebija gluži pa ceļam, taču ne katru dienu nākas būt Salnavas pusē ar velo. Aplūkojuši skatu torni un ap to uzstādītās aktivitātes, viņi devās tālāk uz Ruskulovu, kur šogad norisinājās talka un tika sakopts parks.

Kā nākamā pietura bija Krišjāņu pagasta Balvu novada Krišjāņu Romas katoļu draudze, kas tika izveidota 1933. gadā, pēc nelielas atpūtas, pamazām turpinot ceļu jaunieši devās uz Gaigalavu, kur no vietējiem iedzīvotājiem viņi vāca informāciju par telšu vietām un izklaides iespējām pie Lubānas ezera. Ceļš līdz ezeram bija brīnumains, 8 km garš no abām pusēm, ar ezeru ieskautais asfaltēts ceļš, kas sniedza papildus prieku, jo gandrīz viss 80km ilgais maršruts tika nobraukts pa grunts ceļu.

Tuvojoties pludmalei jaunieši iegriezās atpūtas kompleksā “Bāka”, kur uzkāpjot uz ēkas jumta varēja redzēt ezeru no visām tā pusēm.

Pēc saldā miega un atpūtas bija jāmēro ceļš arī atpakaļ. Jāsaka, ka tas bija daudz grūtāk pārvarams, jo, saules nogurdināti un kājām sāpot, nācās izvēlēties nedaudz īsāku maršrutu atpakaļceļam. Peldvieta pie Lubānas ezera ir izcila vieta visu paaudžu gada gājuma cilvēkiem.

Pūgas jaunieši iesaka nebaudities un nākt ar savām idejām pie jaunatnes lietu speciālistiem, kopā mēs varam daudz!

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0