Kārsava nogriezta no ārpasaules, lems par ārkārtas situāciju - Ludzas Zeme

Kārsava nogriezta no ārpasaules, lems par ārkārtas situāciju

0
(0)

Plūdu dēļ Kārsavas novada vadība šodien, 25. augustā lems par ārkārtas situācijas izsludināšanu, telefonintervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja novada domes vadītāja Ināra Silicka (ZZS).

Silicka pauda, ka novads ir gandrīz «atgriezts» no ārpasaules, jo ir applūdis liels daudzums tā ceļu.

Arī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminsks (LZS) telefonintervijā raidījumam sacīja, ka Latgalē ir izveidojusies ārkārtas situācija. Viņš zināja teikt, ka kolēģi jau ir konsultējusies ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvjiem un esot skaidrs, ka būs nepieciešama valsts finansiāla palīdzība zaudējumu segšanai.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā beigušās ārkārtējās lietavas Latgalē un nokrišņu daudzums Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedzis 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nepieredzēti stipri lijis gan Rēzeknes apkaimē, gan plašākā teritorijā Latgalē. Mazāk spēcīgas lietavas skāra arī Sēliju un Vidzemes austrumu daļu.

Nokrišņu daudzums Rēzeknes pusē sasniedzis gandrīz ceturto daļu no visa gada normas. Tik intensīvas lietavas šeit piedzīvotas pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Ziņas par nozīmīgiem plūdu postījumiem saņemtas no daudziem novadiem Latgalē, kā arī no Alūksnes novada.

Tuvākajās diennaktīs visā Latvijā brīžiem līs, bet lielas lietavas nav gaidāmas, prognozē sinoptiķi.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0