Jaunsargi palīdzēs koordinēt pāvesta vizīti - Ludzas Zeme

Jaunsargi palīdzēs koordinēt pāvesta vizīti

Jaunsargi palīdzēs koordinēt pāvesta vizīti
0
(0)

Pāvesta Franciska vizītes laikā Aglonā kā brīvprātīgie darbosies 200 jaunsargu no visas Latgales. Centāmies rast atbildes kādi būs jaunsargu pienākumi un cik jauniešu dosies uz Aglonu no mūsu novadiem?

Jaunsardzes 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis informēja, ka ir panākta tikai pirmā vienošanās par 200 brīvprātīgo jaunsargu piedalīšanos. Atkarībā no jauniešu degsmes un vēlmēm no Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadiem tiks piesaistīti aptuveni 30 un vairāk jaunsargi. Pagaidām J. Lelim ir skaidra tikai vispārējā informācija. Uzdevumi un pienākumi, kuri jauniešiem būs javeic, precīzi taps zināmi pēc pirmās tikšanās ar visiem pārstāvjiem septembra sākumā. Pašlaik J. Lelim zināms, ka katram jaunsargam būs savs sektors, kurā viņš būs pamanāms, lai sniegtu informāciju un atbalstu cilvēkiem, kuri uzturēsies Aglonas bazilikā pāvesta vizītes laikā.

Arī Latvijas Romas katoļu baznīcas informācijas centrā informēja, ka pienākumi vēl tiks pārrunāti tikšanās laikā septembrī. Valsts institūcijas gaida reģistrēšanās noslēgumu 19. augustā, lai saprastu cik cilvēku ierašanās ir gaidāma, izejot no tā, tiks plānota turpmākā taktika. Daļa no jaunsargu veicamajiem pienākumiem zināma, taču tie ir tikai aptuvenie uzdevumi, piemēram, palīdzēt ierādīt vietas klātesošajiem, sniegt atbildes un palīdzību uz jautājumiem vai problēmsituācijām, sekot kārtības ievērošanai. Tie nebūt nav vienīgie pienākumi. Jaunsargiem jābūt uzdevumu augstumos jau pirms cilvēku ierašanās Aglonā, lai spētu organizatoriski sagatavoties un pāvesta vizīte noritētu pēc iespējas raitāk un bez aizķeršanās.

Savukārt Jaunsardzes un informācijas centra direktors Aivis Mirbahs papildināja iepriekš minēto ar to, ka jaunieši pāvesta vizītes laikā izmantos jau apgūtās iemaņas. Jaunsargu vērtības un standarti nosaka būt atbildīgiem pret valsti, tautu un savu ģimeni, būt sabiedriski aktīviem un izpalīdzīgiem, sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams. Tās būs primārās kompetences, kuras tiks attīstītas jaunsargiem.
Jaunsargi dosies uz Aglonu dienu pirms 24. septembra un tur viņiem tiks izstāstīti veicamie uzdevumi. Katram instruktoram ar savu brīvprātīgo 10 jauniešu grupu būs savs sektors un vieta par kuru nāksies atbildēt. Tomēr precīzu jauniešu sarakstu nevar nosaukt, jo vēl nav sācies jaunais mācību gads un jaunsargu ierindas var paplašināties, kā arī no lielākajiem novadiem brīvprātīgo būs vairāk.

Tikai 8. septembrī taps skaidri precīzāki uzdevumi. A. Mirbahs pašlaik zina 3 galvenās jomas par kurām jaunsargiem būs jāatbild. Viņus varēs pamanīt pie ieejām, kur rindu gadījumā jaunieši palīdzēs novirzīt cilvēku plūsmu uz citu ieeju, arī kapellā jaunieši palīdzēs cilvēkiem atrast brīvās vietas. Tāpat arī pirmsdrošības kontroles sektorā jaunieši brīdinās un lūgs cilvēkus sagatavot pārbaudei somiņu un izņemt elektroniskās iekārtas. Instruktoriem būs rācijas pa kurām varēs savstarpēji sazināties, koordinēt un ātri reaģēt uz jebkādiem izaicinājumiem. Jaunieši nebūs tērpti jaunsargu formastērpos, bet gan civilajā apģērbā ar jaunsardzes emblēmām un uzrakstiem “Brīvprātīgais palīgs” uz T-krekliem. Tas palīdzēs apmeklētājiem identificēt jauniešus, kuriem lūgt palīdzību vai uzdot jautājumus.

14 – 21 gadu veciem jauniešiem šī būs pirmā lielā iespēja piedalīties tik nozīmīgā pasākumā. Tāpat ikdienā brīvprātīgā palīdzība jaunsardzē netiek trenēta. Arī pats A. Mirbahs uzskata, ka obligāti pieteiktos šādam pasākumam, jo nevar zināt vai vēl kādreiz izdosies redzēt atbraucam uz Latviju Romas pāvestu. Šis notikums noteikti daudziem jauniešiem paliks atmiņā uz mūžu.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0