Iecerēts atsvaidzināt Ludzas pašvaldības autoparku - Ludzas Zeme

Iecerēts atsvaidzināt Ludzas pašvaldības autoparku

0
(0)

Ludzas novada pašvaldība izsludinājusi 3 konkursus par dažādu transportlīdzekļu iegādi pašvaldības vajadzībām. Viens no tiem ir par pasažieru autobusa iegādi, mazlietota vieglā pasažieru transportlīdzekļa iegādi un par jaunu vieglā kompaktā daudzfunkcionālā transportlīdzekļa iegādi.

Ludzas novada pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs informē, ka pagājuši 9 gadi kopš novadu apvienošanas un šajā laika posmā netika iegādāti jauni transportlīdzekļi, izņemot Nirzā. Pašvaldības autobusi ir novecojuši un ir problēmas ar kondicionēšanas sistēmām, piemēram, vasarā tajos ir ļoti karsti. Pagaidām konkrēti vēl nav izlemts vai jaunais autobuss aizstās kādu citu vai arī tas būs domāts garākiem pārbraucieniem uz Rīgu un citām pilsētām. Tāpat novadā skolas iet uz apvienošanu un likvidēšanu, tāpēc mainīsies arī skolēnu autobusu maršruti.
S. Jakovļevs stāsta, ka mazlietota vieglā transportlīdzekļa iegāde ir riskants darījums, tomēr Ludzas pašvaldības vajadzībām pieejamais Volvo markas auto ir 12 gadus vecs. Tā nobraukums un degvielas patēriņš ir liels, remonti kļūst biežāki un izmaksas dārgas, tāpēc nepieciešama nomaiņa. Iepirkumā minēts, ka pašvaldības pieejamais finansējums transportlīdzekļa iegādei ir 31 000 eiro apmērā.
Savukārt trešo transportlīdzekli paredzēts izmantot vairāk pagastu pārvaldniekiem lauku teritorijās. Tā kalpotu tieši saimnieciskos nolūkos. Budžetā vairākus gadus tiek paredzēti līdzekļi transporta maiņai, tomēr vēl nav zināms vai konkursos pieteiksies kandidāti. Piemēram, Kārsavā iepirkums tika pārtraukts, jo neviens pretendents neizteica piedāvājumus.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0