“EversS” triumfē Latvijas mēroga konkursā - Ludzas Zeme

“EversS” triumfē Latvijas mēroga konkursā

0
(0)

Šovasar Ciblas TN deju kolektīvs “EversS” piedalījās 3. Latvijas Sieviešu deju kopu festivālā “Spīganu dejas ezera atspulgā”, kurš norisinājās Gaigalovā. Festivāls notika divas dienas, informē pašvaldība.

Pirmās dienas vakarā pēc 5 stundas gara kopmēģinājuma bija lielkoncerts, kuru vēl papildināja Bērzgales pagasta folkloras kopa un Rugāju pagasta dāmu vokālais ansamblis. Otrajā dienā bija sieviešu deju kopu radošais konkurss – koncerts “Nākat, sievas, sētiņā jautru danci uzdejot!”

Kopā festivālā piedalījās 10 deju kolektīvi no visas Latvijas: Jaunpiebalgas, Lielvārdes, Ķeguma, Lubānas, 4 kolektīvi no Madonas, Mazsalacas novadiem un protams “EversS”. Radošo konkursu vērtēja neatkarīgā žūrija no Rīgas, kuras priekšgalā bija Latvijas Senioru federācijas locekle Ratko kundze. “EversS” konkursā startēja ar divām jaunrades dejām.

Jau pirmajā dienā mūsu deju kolektīvs saņēma komplimentus kā vienīgais kolektīvs, kurš atbilst Eiropas Sieviešu deju kolektīvu nolikumam pēc visiem kritērijiem. Gavenais no tiem – triju paaudžu esamība kolektīvā (māte, meita, vecmamma), plus tautu tērpu atbilstība vecumiem.

Un bija jo liels prieks, ka žūrija Ciblas TN DK “EversS” atzina par 3. Latvijas Sieviešu Deju kopu festivāla uzvarētāju, bet mūsu vadītājas Andas Sprūžas uzstādītā deja “Maņ atšķiera muomuleņa” tika nominēta un iekļauta 2018. gada festivāla obligātajā deju repertuārā.


Tā ir pagaidām lielākā DK “EversS” uzvara konkursos.


Pelnīto balvu kolektīvs vēl nav izlietojis, un mūs gaida lieliskas brīvdienas atpūtas bāzē Madonā.


Esam pateicīgas Ciblas novada pašvaldībai par atbalstu un Ciblas TN direktorei Sandrai par sapratni.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0