Demontēs Uzvaras pieminekli? - Ludzas Zeme

Demontēs Uzvaras pieminekli?

0
(0)

Portālā «Manabalss.lv» izveidota iniciatīva par Uzvaras laukuma atjaunošanu, kas ietver Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu, kā arī PSRS armijas memoriāla demontāžu un Uzvaras laukuma infrastruktūras izmainīšanu, vadoties pēc sākotnējā projekta..

Iniciatīvas ierosinātāji raksta: «Mērķis ir atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu – Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. Tas ir Latvijas valsts uzvaras laukums, nevis PSRS armijas uzvaras laukums. Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes.

Iniciatīvas mērķis ir savākt sabiedrības ziedojumus un saņemt valsts dotācijas/Krievijas kompensāciju PSRS armijas memoriāla demontāžai un Uzvaras laukuma infrastruktūras izmainīšanai vadoties pēc sākotnējā projekta.

Par iniciatīvas atbalstīšanu parakstījušies jau 12 282 cilvēki, kas nozīmē, ka nepieciešamais parakstu skaits, lai ideju iesniegu Latvijas Republikas Saeimā ir savākts. .  

Publicēts  08 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0