Deinstitucionalizāciju negatīvi ietekmējusi arī Ciblas pašvaldība - Ludzas Zeme

Deinstitucionalizāciju negatīvi ietekmējusi arī Ciblas pašvaldība

0
(0)

Labklājības ministrijas (LM) deinstitucionalizācijas projektu gaitu negatīvi ietekmējis vairāku pašvaldību – Jaunjelgavas, Līvānu, Ciblas un arī iedzīvotāju skaita ziņā lielākās pašvaldības Rīgas – lēmums projektā nepiedalīties, aģentūru LETA informēja LM pārstāvis Egils Zariņš.

Tāpat projektu gaitu ietekmēja arī atsevišķu pašvaldību pievienošanās projektam tikai 2016.gada nogalē, kas plānošanas reģioniem radīja nepieciešamību pārplānot projektu darbības un to īstenošanas termiņus.

Zariņš norādīja, ka patlaban tiek vērtēti un analizēti iespējamie risinājumi, tostarp sākotnēji Rīgai noteikto projekta mērķa grupas cilvēku, kuru vajadzībām jārada jauni pakalpojumi, skaita pārdale citiem plānošanas reģioniem. LM iespējas pārrunājusi ar katru pašvaldību un panākusi vienošanos par katrā pašvaldībā un kopumā plānošanas reģionā iesaistāmo mērķa grupas skaitu. Tāpat paralēli tiek apsvērti arī citi risinājumi, piemēram, jaunu pakalpojumu piedāvāšana deinstitucionalizācijas mērķa grupām.

Vienlaikus LM informēja, ka sākotnēji plānošanas dokumentos noteiktais 2018.gada finanšu mērķis kopā visiem deinstitucionalizācijas projektiem visos plānošanas reģionos ir 16 miljoni eiro, taču, ņemot vērā projekta gaitā jau notikušās izmaiņas, kā arī to, ka naudas plūsmas intensitātes pieaugums plānots, sākot ar 2017.gada nogali, LM ir sagatavoti un iesniegti apstiprināšanai Eiropas Komisijā grozījumi Eiropas Savienības (ES) fondu darbības programmā. Šie grozījumi paredz iezīmēt 11,4 miljonu eiro finansējumu līdz 2018.gada 31.decembrim, savukārt pārējos 4,6 miljonus eiro pārcelt vēlākos gados deinstitucionalizācijas projektu darbību finansēšanai.

Pēc Zariņa paustā, deinstitucionalizācijas projekti paredz radīt mūsdienīgus un plaši pieejamus pakalpojumus bērniem, kas palikuši bez vecāku aprūpes, pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar invaliditāti. Tāpēc, īstenojot Latvijas cilvēkiem būtisku projektu, LM neparedz tā samazināšanu, bet gan gluži pretēji, aktīvi sekojot līdzi projektu īstenošanai pašvaldībās, ir apzinājusi nepieciešamos uzlabojumus un meklē efektīvāko risinājumus tālākajam darbam.

Publicēts 10 MAIJS 2017

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0