Cūkmens piestās Rēzeknē - Ludzas Zeme

Cūkmens piestās Rēzeknē

Rēzeknes pilsētas svētku ietvaros sestdien, 30. jūlijā, Raiņa ielā 29A no plkst. 10.00 līdz 18.00 norisināsies Cūkmena kokmīļu darbnīca ar dažādām izzinošām un jautrām aktivitātēm. Latvijā populārāko dabas draugu – Cūkmenu – rēzeknieši varēs satikt plkst. 11.00, kad viņš Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam pasniegs īpašu dāvanu – koka manifestu.

Cūkmena kokmīļu darbnīcā mazie un lielie kokmīļi varēs iepazīt koka labās īpašības dažādās aktivitātēs – veidojot dažādas jaunas lietas no koka – lellītes, vilciņus, savu pirmo vizītkarti un daudz ko citu. Kokmīļi varēs spēlēt spēles un noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls. 

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē koktēlnieki nolēmuši radīt Cūkmena koka skulptūru, kas iemiesos koka vērtības un simboliski aicinās ikvienu novērtēt koku un tā sniegtās iespējas. Skulptūras ideja tiks meklēta konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Konkurss norisināsies līdz 20. augustam, un tajā piedalīties tiks aicināti arī mazie rēzeknieši vecumā līdz 10 gadiem.

“Šogad esmu sācis runāt ne tikai par sliktajām, bet arī labajām meža lietām, lai ikviens saprastu, kāpēc mežs ir tik īpašs. Mežs mūs nodrošina ne tikai ar svaigu gaisu, bet arī koksni, kas ir viens no videi draudzīgākajiem materiāliem, ar ko var droši spēlēties bērni. To mēs mācāmies Latvijas valsts mežu ekoprogrammā bērnudārziem Cūkmena detektīvi, kā arī atklājam Cūkmena kokmīļu darbnīcā,” par jaunumiem stāsta LVM kampaņas Nemēslo mežā! galvenais varonis Cūkmens.

Publicēts 29 JŪLIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums / 5.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.