Ciblas novada rikšotāju zirgu braucējas gūst uzvaru Krāslavā - Ludzas Zeme

Ciblas novada rikšotāju zirgu braucējas gūst uzvaru Krāslavā

Ciblas novada rikšotāju zirgu braucējas gūst uzvaru Krāslavā
0
(0)

Kamēr labības laukos dūc kombaini kā bites, Ludzas un Ciblas novada rikšotāju zirgu braucējas Sandra Soikāne un Ilona Malahova rībināja Krāslavas novada Robežnieku pagastā esošo skrejceļu. Ne tikai rībināja, bet sasniedza arī izcilus panākumus, lai arī cīņas šajās rikšotāju sacensībās nebija vieglas un skrejceļa pamats nebija no tiem labākajiem dziļo smilšu un daudzo akmeņu dēļ, informē Inese Ruskule.

Krāslavas novada rikšotāju sacensībās pavisam kopa bija septiņi pamatbraucieni un finālbrauciens, kurā piedalījās dienas četri spēcīgākie zirgi. Dalībnieki bija ieradušies no sešiem Latvijas novadiem (Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas, Rēzeknes un Gulbenes). Distances garums visos braucienos bija 1600 m.

Abos pamatbraucienos Sandra ar saviem zirgiem Jam Star O (2.11,12 min) un Victory Boy T.G. ierindojās otrajās vietās. Konkurenti tāpat kā Pušmucovā bija spēcīgi, taču vienā no braucieniem Sandra ar zirgu Victory Boy T.G. uzrādīja dienas otro labāko laika rezultātu 2.07,82 min un līdz ar to kvalificējās finālbraucienam. Savukārt Ilona Malahova ar zirgu Salamandra uzrādīja dienas vislabāko rezultātu pamatbraucienos, un tas bija 2.07,53 min. Ilona ar savu otro zirgu Stella ierindojās 2.vietā, uzrādot laika rezultātu 2.15,75 min.

Tā kā skrejceļš bija akmeņains, abas meitenes pārsita divričiem riepas un turpināt sacensības viņas abas varēja, pateicoties Gulbenes novada rikšotāju braucējai Inesei Bergai, kura izlīdzēja, aizdodot Ilonai rezerves riteni, bet Sandrai aizdeva pat divričus. Tas pierāda cilvēku iejūtību un izpalīdzēšanu visos dzīves brīžos.

Un tā finālbrauciens varēja notikt pilnā sastāvā – I.Malahova ar Salamandru, S.Soikāne ar Victory Boy T.G., Tatjana Avdejonoka ar Leopardas un I.Berga ar Taris Augustinu. Šoreiz par Krāslavas novada kausu cīnījās četras meitenes, atstājos vīriešu kārtas pārstāvjus ārpus skrejceļa. Jau no starta pirmajām sekundēm zirgi viņām burtiski lidoja. Gandrīz līdz pašam finālam līderpozīciju šajā finālbraucienā noturēja Ilona ar Salamandru. Taču distances pēdējā taisne visu izmainīja.

“ Izejot no pēdējā līkuma, man šķita, ka Boņukam (tā Sandra sauc zirgu Victory Boy T.G.) pieauga kājas vai pat spārni, “ atzina Sandra jau kā sacensību uzvarētāja. Un tā arī bija – Sandras zirgs patiešām burtiski ielidoja finiša līnijā, un šķita, ka kājas tam neskar zemi. Sandra uzrādīja labāko finālbraucienā laika rezultātu 2.08,48 min, Ilona – 2.09,10 min, I. Berga – 2.09,59 min un T. Avdejonoka – 2.09,78 min. Lūk, cik tuvu viņas bija viena otrai.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0