Ciblas novada mežos būvēs jaunus ceļus - Ludzas Zeme

Ciblas novada mežos būvēs jaunus ceļus

Ciblas novada mežos būvēs jaunus ceļus
0
(0)

AS Latvijas valsts meži izsludina iepirkumu Meža autoceļu būvprojektu izstrādei Ziemeļlatgales reģionā. Pašlaik izsludināti Ludzas meža iecirkņa Ciblas novada Degteru ceļa Ciblas pagastā un Kausinīku ceļa Pušmucovas pagastā projektēšanas darbi.

Meža infrastruktūras speciālists Arnolds Savko informēja, ka šo ceļu projektēšana bija ieplānota jau pirms 4 vai 5 gadiem. Ceļi tiks būvēti no jauna, projekta dokumentācija ir sagatavota un šonedēļ jābūt saņemtiem pieteikumiem, kuri pēc tam tiks izvērtēti. Kopējais ceļu apjoms ir 1,22 km, Degteru ceļš – 0,62 km un Kausinīku ceļš – 0,60 km garumā.
A. Savko uzskata, ka attīstīta ceļu infrastruktūra mežā ir ļoti svarīga. Tā nodrošina piekļuvi mežizstrādei, kā arī vieglāka piekļuve nelaimes gadījumos, piemēram, mežu ugunsgrēku laikā. Tāpat arī iedzīvotājiem ceļš ļaus piekļūt tuvāk sēņu un ogu vietām.
Infrastruktūra nodrošina arī mežu atjaunošanu. Ja šogad notiek koku ciršana, tad nākošgad tiks sagatavota augsne un stādīts jauns mežs.
Šiem ceļiem jābūt pabeigtiem 2021. gadā, līdz ar to nākošgad pavasarī tiks noslēgti līgumi par projektēšanu. Rudenī projektam jābūt pabeigtam un jāsludina jauns konkurss, lai 2020. gadā varētu uzsākt ceļu būvniecību.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0