Būvniecībā pieļautās kļūdas Rēzeknes pašvaldībai izmaksās 660 675 eiro - Ludzas Zeme

Būvniecībā pieļautās kļūdas Rēzeknes pašvaldībai izmaksās 660 675 eiro

0
(0)

Publisko iepirkumu likuma normu pārkāpšana “Zeimuļs” un “Gors” objektu būvniecības procesā, izmaksās pilsētai ar 660 675 eiro līdzfinansējuma zaudējumiem, skaidro portālam 46.lv Valsts reģionālās attīstības  aģentūras (VRAA) projektu uzraudzības departamenta direktors Haldors Ivanovskis.

VRAA atbildīga amatpersona skaidro, ka 643 240 eiro tiks samaksāts no pašvaldības budžeta par Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” būvniecību.

“ES fondu finansēto projektu, kas saistīti ar Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” un Latgales vēstniecības “GORS” būvniecību, īstenošana ir pabeigta, tai skaitā ir pieņemti gala lēmumi par projektu ieviešanā konstatētajiem pārkāpumiem. 

Projektā “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra – jauniešu, bērnu interešu izglītības centra, radošo industriju un restaurācijas darbnīcu būvniecība”, kura ietvaros tika finansēta Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” būvniecība, konstatēti pārkāpumi, kas saistīti ar Publisko iepirkumu likuma normu pārkāpumiem un papildu darbu iepirkumu pretēji būvdarbu līguma noteikumiem. Konstatēto pārkāpumu kopējā finansiālā ietekme uz pašvaldības budžetu ir EUR 643 240. Neatbilstoši veikto izdevumu apmērs ir samazināts, ņemot vērā būvniecības ekspertu slēdzienu, kurā secināts, ka būvdarbu līguma izpildes termiņa pagarinājums ir saistīts ar objektīviem ārējiem apstākļiem (kļūdas tehniskā projekta risinājumos un klimatiskie apstākļi), līdz ar to līguma izpildes termiņa pagarinājumā nav vainojams ne pasūtītājs, ne būvdarbu veicējs.” –secina H.Ivanovskis.

Savukārt 17 435 eiro tiks izsvītroti no ES līdzfinansējuma uz “GORS” un apkārtējas teritorijas labiekārtošanas projektiem.

„Projektā “Gājēju ielas un Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra izbūve Rēzeknes mazattīstītajās teritorijās”, kura ietvaros tika daļēji finansēta Latgales vēstniecības “GORS” būvniecība, teritorijas labiekārtošana un pilsētas ielu rekonstrukcija, konstatēti pārkāpumi, kas saistīti ar Publisko iepirkumu likuma normu pārkāpumiem. Konstatēto pārkāpumu kopējā finansiālā ietekme uz pašvaldības budžetu ir EUR 17 435.”- skaidro situāciju VRAA Projektu uzraudzības departamenta direktors Haldors Ivanovskis.

Publicēts 08 JŪNIJS 2016

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0