Atlikta krimināllieta par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē - Ludzas Zeme

Atlikta krimināllieta par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē

Atlikta krimināllieta par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē
0
(0)

Rēzeknes tiesa 6. septembrī plkst. 10.00 turpinās izskatīt krimināllietu par velosipēdista nāvējošu traumēšanu Zilupē 2014. gada novembrī, jo 4. septembrī uz tiesas sēdei nebija ieradies apsūdzētais, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

4. septembra sēdē bija paredzētas tiesu debates, taču tās nācies atlikt, skaidroja tiesas priekšsēdētājas palīdze Vera Brituškina. Tiesu informācijas sistēmā publiskotā informācija liecina, ka, iztiesājot lietu, tiesa vairākkārt lēmusi par procesa dalībnieku piespiedu atvešanu, kā arī naudas soda uzlikšanu.

Vadimam Eisakam, kurš tiek turēts aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu, apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 260.panta 2.daļas – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Aizdomās turamais iepriekš atzina savu vainu minētā nozieguma pastrādāšanā, bet pēc tam mainīja liecības un savu vainu izdarītajā noliedza. Līdz ar to kriminālprocesā tika nozīmētas papildu DNS ekspertīzes un izmeklēšana ievilkās.

Jau vēstīts, ka 2014. gada 9. novembrī ap plkst.19.25 Zilupē nezināma automašīna uzbrauca velosipēdistam un no notikuma vietas aizbrauca. Cietušais, 1981. gadā dzimis vīrietis, bezsamaņas stāvoklī tika nogādāts slimnīcā, kur vēlāk no gūtajām traumām mira.

Veicot izmeklēšanas pasākumus, policijas darbinieki jau nākamajā dienā noskaidroja aizdomās turamo, kādu 1977. gadā dzimušu Zilupes novada iedzīvotāju, kurš agrāk bijis tiesāts par mantiska rakstura noziegumiem.

Turpinot noskaidrot lietas apstākļus, policisti atrada arī automašīnu, ar kuru, visticamāk, tika notriekts velosipēdists. “Mazda” markas automašīna bija paslēpta Zilupes novada meža masīvā.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0